ائتلاف سعودی 300 بیمارستان و صد ها آمبولانس را هدف گرفته است

به گزارش تور ایران، وزیر بهداشت دولت نجات ملی یمن بیان کرد، ائتلاف سعودی در طول بیش از پنج سال حمله به نقاط مختلف یمن 300 بیمارستان و مرکز بهداشتی و صد ها آمبولانس را هدف گرفته است.

ائتلاف سعودی 300 بیمارستان و صد ها آمبولانس را هدف گرفته است

به گزارش گروه بین الملل تور ایران، طه المتوکل وزیر بهداشت دولت نجات ملی یمن امروز (یکشنبه) اعلام نمود، ائتلاف سعودی-آمریکایی به صورت سازماندهی شده بخش بهداشتی یمن را در طول جنگ هدف گرفته است.

بر اساس گزارش شبکه المسیره، المتوکل اضافه کرد، ائتلاف سعودی تا کنون بیش از 300 بیمارستان و مرکز بهداشتی را هدف گرفته علاوه اینکه به صد ها آمبولانس ها نیز حمله شده که طی آن بسیاری از امدادگران کشته شده اند.

وی تأکید کرد: ائتلاف همچنین با خالی کردن کشور از کادر پزشکی شایسته و جذب آن ها به خارج (به نحوی دیگر) بخش بهداشتی را هدف گرفته است.

المتوکل ادامه داد، ائتلاف سعودی طی هفته های گذشته و همزمان با شیوع کرونا با انتشار گسترده شایعات و اخبار کذب، اعتماد مردمی به پزشکان و وزارت بهداشت را نشانه گرفت همانطور که از ماشین رسانه ای خود نیز در این زمینه استفاده کرد.

وی در ادامه طرح موسوم به پل هوایی که سازمان ملل برای انتقال مجروحان به خارج وعده آن را داده بود دروغ عظیم خواند و گفت، فقط پنجاه مریض از این طریق به خارج برده شده اند و این در حالی است که صد ها بیمار و مجروح یمنی احتیاج به درمان فوری در خارج دارند.

وزیر بهداشت دولت نجات ملی یمن دیروز نیز در نشستی اعلام نمود، ائتلاف سعودی هفت هزار کودک یمنی را در حملات خود به شهادت رسانده یا زخمی نموده، اما سازمان ملل عربستان سعودی را از لیست ننگ (لیست ناقضان حقوق بچه ها) حذف می نماید

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 7 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iraniro.ir شناسه مطلب: 1235

به "ائتلاف سعودی 300 بیمارستان و صد ها آمبولانس را هدف گرفته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ائتلاف سعودی 300 بیمارستان و صد ها آمبولانس را هدف گرفته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید