ابراز تأسف سری A بابت پوستر جنجال ساز مبارزه با نژادپرستی

به گزارش تور ایران، مدیران لیگ دسته اول فوتبال ایتالیا بابت پوستری که برای تبلیغ درباره مبارزه با نژادپرستی به نمایش درآوردند، ابراز تأسف کردند.

ابراز تأسف سری A بابت پوستر جنجال ساز مبارزه با نژادپرستی

از سفر با تور سریلانکا به یکی از زیباترین کشورهای آسیایی سفر کنید و از شهرهای زیبای کلمبو و بنتوتا دیدن کنید.

به گزارش خبرنگاران، به دنبال نقدها گسترده ای که از نمایش یک پوستر جنجال آفرین در دفتر مرکزی لیگ دسته اول فوتبال ایتالیا (سری A) صورت گرفت، مدیر اجرایی این سازمان عذرخواهی کرد.

در پوستری که سازمان لیگ ایتالیا با هدف تبلیغ برای مبارزه با نژادپرستی به نمایش گذاشته، چهره سه میمون با رنگ های متفاوت دیده می گردد. استفاده از صدای میمون در استادیوم های فوتبال یکی از ابزار اصلی طرفداران نژادپرست برای اهانت و تحقیر بازیکنان سیاه پوست بوده و به همین دلیل استفاده از چهره این حیوان برای القای مفهوم مبارزه با نژادپرستی کمی تعجب آور بود تا حدی که علاوه بر بسیاری از کاربران فضای مجازی، چند باشگاه ایتالیایی از جمله رم و میلان هم بابت انتشار این تصویر به سازمان لیگ فوتبال ایتالیا ایراد گرفته اند.

شدت هجمه ها به سری A بابت این پوستر آنقدر زیاد بوده که لوئیجی دسیرو، مدیر اجرایی لیگ دسته اول فوتبال ایتالیا را وادار به عذخواهی کرد.

او گفت: من از تمام افرادی که ممکن است از تماشای اثر خلق شده توسط سیمونه فوگاتزوتو آزرده خاطر شده باشند عذرخواهی می کنم. این نقاشی ماه می سال جاری برای فینال جام حذفی ایتالیا طراحی شده بود. با وجود اینکه فوگاتزوتو درباره مفهوم و معنای اثرش شرح داده و گفت که نقاشی او واقعاً یک پیغام برای تقبیح نژادپرستی است، ظاهراً این اثر هنوز هم برای خیلی ها سؤال برانگیز است. با این حال چیزی که نمی توان زیر سؤال برد، انگیزه همیشگی سری A برای مبارزه با انواع و اقسام شیوه ای تبعیض نژادی و نژادپرستی است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 15 بهمن 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: iraniro.ir شناسه مطلب: 778

به "ابراز تأسف سری A بابت پوستر جنجال ساز مبارزه با نژادپرستی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابراز تأسف سری A بابت پوستر جنجال ساز مبارزه با نژادپرستی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید