افزایش 2، 5 برابری تعداد فوتی های کرونا در بوشهر

به گزارش تور ایران، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر با اشاره به افزایش 2/5برابری آمار فوتی های کرونا گفت: تعداد فوتی های کرونا در این استان از 130 نفر در تیرماه به 344 نفر در مردادماه رسیده است.

افزایش 2، 5 برابری تعداد فوتی های کرونا در بوشهر

به گزارش ایسنا، عبدالمحمد خواجه ئیان اظهار کرد: تا کنون در استان بوشهر به 285 هزار و 256 نفر از جمعیت بالای 18 سال واکسن کرونا تزریق شده است که از این تعداد 129هزار و 551 نفر (معادل 38.5درصد) هر دو نوبت واکسن را دریافت نموده اند.

وی با اشاره به سرعت خوب واکسیناسیون، ادامه داد: به طور میانگین روزانه 10هزار دوز واکسن فراوری داخل و وارداتی در استان بوشهر تزریق می گردد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر توضیح داد: گروه های شغلی در معرض ابتلا به کرونا یکی پس از دیگری واکسینه می شوند و فرایند واکسیناسیون با سرعت خوبی در حال اجرا است.

خواجه ئیان اعلام کرد: در حال حاضر 21 مرکز واکسیناسیون در استان بوشهر فعال هستند که برای ارتقاء شرایط نیازمند تامین فضا، تجهیزات، نیروی انسانی و واکسن هستیم.

وی یادآور شد: استان بوشهر جزء 5 استان آغاز کننده طرح واکسیناسیون خودرویی بود که با شدت گرفتن گرما این طرح با مشکل روبه رو و متوقف شد، اما با بهبود شرایط آب وهوایی واکسیناسیون خودرویی بار دیگر در استان انجام می گردد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر گفت: موارد ابتلا به کرونا در بوشهر تیرماه نسبت به مردادماه 30درصد افزایش داشته است به طوری که تعداد کرونایی های تیرماه 12هزار و 588 نفر بود، اما مردادماه به 16هزار و 335 نفر رسید، بعلاوه تعداد فوتی ها هم 2/5 برابر و از 130 نفر به 344 نفر رسید.

خواجه ئیان تاکید نمود: واکسیناسیون به تنهای برای مقابله با کرونا کافی نیست، با وجود همه توصیه های بخش قابل توجهی از جامعه با سهل انگاری و نادیده گرفتن دستورالعمل های بهداشتی کماکان شرایط کرونا را در مرز هشدار نگه داشته اند.

وی اعلام کرد: هدف از واکسیناسیون علاوه بر محافظت از شخص، قطع زنجیره انتقال هم است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر اسم کرد: افراد مبتلا به بیماری مزمن در معرض خطر بیماری شدیدتر هستند از این رو واکسیناسیون این بیماران توصیه و در حال اجرا است.

منبع: فرارو
انتشار: 6 شهریور 1400 بروزرسانی: 6 شهریور 1400 گردآورنده: iraniro.ir شناسه مطلب: 1916

به "افزایش 2، 5 برابری تعداد فوتی های کرونا در بوشهر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش 2، 5 برابری تعداد فوتی های کرونا در بوشهر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید