انگلیس به همراه آمریکا نیروهای خود را از افغانستان خارج می نماید

به گزارش تور ایران، همزمان با اعلام خروج نیروهای آمریکایی تا 11 سپتامبر، انگلیس نیز گفت که تمام نیروهای خود را از افغانستان خارج می نماید.

انگلیس به همراه آمریکا نیروهای خود را از افغانستان خارج می نماید

به گزارش خبرنگار سایت افغانستان خبرنگاران، همزمان با اعلام خروج نیروهای آمریکایی تا 11 سپتامبر از افغانستان، انگلیس نیز بیان کرد که تمام نیروهای خود را از این کشور خارج می نماید.

روز تایمز در گزارشی نوشت: انگلیس همچنین دانشکده افسری خود را که در آن نظامیان این کشور به آموزش سربازان افغان مشغول هستند تحویل دولت کابل خواهد داد.

در حال حاضر 500 نظامی انگلیسی در افغانستان حضور دارند که به شدت به تجهیزات و پشتیبانی نیروهای آمریکایی وابسته هستند و با خروج این نظامیان مسائل فراوانی برای ادامه حضور در افغانستان برای آنها ایجاد خواهد شد.

این در حالی است که پیش از این یک مقام ارشد آمریکایی اطلاع داد که فرایند خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان در ماه می آغاز خواهد شد وهدف آن است که تا 11 سپتامبر (20 شهریور 1400) امسال (در بیستمین سالگرد حمله آمریکا به افغانستان) تمامی نیروهای آمریکایی از افغاستان خارج شده باشند.

این مقام ارشد آمریکایی اضافه کرد: ما مدت ها می دانیم که نیروهای نظامی چالش های سیاسی داخلی افغانستان را حل نخواهد کرد.

وی گفت: برآورد واضح درباره بهترین راستا پیش رو آن است که بر فرایند صلح در حال اجرا با طالبان تمرکز انجام گردد و نیروهای آمریکایی به عنوان برگه چانه زنی در این گفت وگوها نباشد.

این مقام ارشد آمریکایی گفت: آمریکات عمیقا به تعامل با دولت افغانستان ادامه خواهد داد و چشمان خود را از تهدیدهای تروریستی بر نخواهیم داشت.

این مقام آمریکایی گفت: الان سال 2001 نیست بلکه 2021 بوده و تهدید تروریستی در تعدادی از کشورها و قاره ها وجود دارد.

وی درباره تاریخ 11 سپتامبر 2021 گفت که این ضرب الاجل به هیچ شرطی وابسته نیست و تا تاریخ مذکور خروج از افغانستان انجام خواهد شد.

ر

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 15 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 15 اردیبهشت 1400 گردآورنده: iraniro.ir شناسه مطلب: 1734

به "انگلیس به همراه آمریکا نیروهای خود را از افغانستان خارج می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انگلیس به همراه آمریکا نیروهای خود را از افغانستان خارج می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید