اوکتاویو: لیگ ایران بهترین لیگ دنیاست، ایران با بهترین تیم دنیا فاصله ای ندارد

به گزارش تور ایران، سرمربی تیم ملی فوتبال ساحلی می گوید فدراسیون فوتبال با وجود مسائل اقتصادی فراوان از عهده حمایت از فوتبال ساحلی بر آمده است.

اوکتاویو: لیگ ایران بهترین لیگ دنیاست، ایران با بهترین تیم دنیا فاصله ای ندارد

مارکو اوکتایو، سرمربی تیم ملی فوتبال ساحلی در گفت وگو با تور ایران، درباره آخرین شرایط تیمش در آستانه حضور در رقابت های بین قاره ای اظهار کرد: ما مراحل آماده سازی خوبی را پشت سر گذاشتیم. بازیکنانمان در سطح خوبی در باشگاه هایشان بازی نموده اند و آماده حضور در رقابت های بین قاره ای هستند.

او درباره اردوی تیم ملی فوتبال ساحلی در کشور پرتغال گفت: ما برای حضور در جام جهانی برنامه ریزی نموده ایم و اولین کمپ ما در کشور پرتغال است. در ماه ژانویه نیز در ریودوژانیروی برزیل یک کمپ تمرینی داریم و با کشورهای آمریکای جنوبی بازی دوستانه ای برگزار خواهیم کرد تا برای حضور در رقابت های انتخابی جام جهانی و حضور قدرتمند در جام جهانی آماده شویم.

سرمربی تیم ملی فوتبال ساحلی درباره جوانگرایی در تیمش شرح داد: ما 67 بازیکن جوان را زیر نظر گرفتیم و بازی هایشان در کمپ های تیم ملی و لیگ برتر آنالیز کردیم. ما 15 نفر از بهترین های آنها را در نهایت انتخاب کردیم. این پروژه آینده خوبی را برای فوتبال ساحلی ایران رقم خواهد زد.

اوکتاویو در ادامه و در پاسخ به این سوال که آیا می توانند جلوی قهرمانی برزیل برای چهارمین مرتبه متوالی در رقابت های بین قاره ای را بگیرند، ایران قهرمان این رقابت ها گردد، اظهار کرد: ما احترام زیادی برای برزیل قائل هستیم. این تیم بسیار قدرتمند است. ما یک بار توانستیم برزیل را شکست دهیم که فکر می کنم تنها مرتبه ای بود که فوتبال ساحلی ایران، برزیل را شکست داد. ما برای رسیدن به این هدف کوشش خواهیم کرد اما کارمان سخت است. ما افکار بزرگی داریم و کوشش می کنیم همیشه در سطح بالایی قرار داشته باشیم.

او همچنین درباره امکاناتی که در اختیار تیم ملی فوتبال ساحلی قرار گرفته است، بیان کرد: فدراسیون فوتبال ایران تا این لحظه از عهده تدارکات تیم ملی فوتبال ساحلی برآمده است. ما می دانیم که نه تنها فدراسیون فوتبال بلکه تمام ایران دچار مسائل اقتصادی است. من می دانم که فدراسیون فوتبال به فوتبال ساحلی توجه می نماید. ما توانسته ایم مقام سوم جهان را کسب کنیم و خوشحالی زیادی به مردم ایران تزریق کنیم.

سرمربی تیم ملی فوتبال ساحلی در پاسخ به این سوال که آیا فکر می نماید این رشته می تواند به عنوان اولین رشته ورزشی تیمی قهرمان جام جهانی گردد؟ توضیح داد: من توانایی بازیکنان ایران را می دانم. ایران خیلی از بهترین تیم جهان دور نیست. من فکر می کنم در برهه کوتاهی می توانیم شانس قهرمانی در رقابت های جام جهانی را داشته باشیم. ما سوم جهان شدیم، در نتیجه به برزیل نزدیک هستیم. ما می دانیم که برزیل نزدیک به 50 سال در فوتبال ساحلی فعالیت نموده اما ایران تنها 10 سال است که در این رشته فعالیت می نماید، با این حال ما به آنها نزدیک هستیم. من فکر می کنم لیگ برتر در پیشرفت فوتبال ساحلی ایران بسیار مهم است و باشگاه های ما باید حرفه ای عمل نمایند. آنها باید بازیکنان خارجی با کیفیتی را به لیگ ایران بیاورند تا تجربه بیشتری به بازیکنان ایران تزریق گردد. من فکر می کنم در آینده شانس زیادی برای دریافت یک نتیجه بزرگ برای ایران داریم.

اوکتاویو درباره کیفیت لیگ برتر فوتبال ایران گفت: من فکر می کنم که بهترین لیگ جهان را داریم. لیگ ما به مدت هفت، هشت ماه در حال برگزاری است. باشگاه های ما از عهده تمرین دادن و پرورش بازیکنان خوب بر آمده اند. ما در لیگ برتر سه، چهار تیم در سطح بین المللی داریم. با این حال اسپانسر خوبی باید به فوتبال ساحلی بیایند تا بازیکنان خارجی هم وارد لیگ ایران شوند تا بازیکنان ایرانی بیشتر حرفه ای شوند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 بهمن 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iraniro.ir شناسه مطلب: 130

به "اوکتاویو: لیگ ایران بهترین لیگ دنیاست، ایران با بهترین تیم دنیا فاصله ای ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اوکتاویو: لیگ ایران بهترین لیگ دنیاست، ایران با بهترین تیم دنیا فاصله ای ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید