برقراری پوشش ویژه هوایی از تنگه هرمز تا دریای عمان توسط جنگنده های ارتش

به گزارش تور ایران، خبرنگاران: سخنگوی نیروی هوایی ارتش در رزمایش محمد رسول الله(ص) از برقراری پوشش ویژه هوایی از تنگه هرمز تا دریای عمان توسط جنگنده های ارتش اطلاع داد.

برقراری پوشش ویژه هوایی از تنگه هرمز تا دریای عمان توسط جنگنده های ارتش

با تور عمان از نگین خاورمیانه دیدن کنید.

به گزارش خبرنگار دفاعی تور ایران، امیر حسین چیت فروش سخنگوی نیروی هوایی ارتش در رزمایش بزرگ محمد رسول الله(ص) ارتش طی سخنانی با بیان اینکه نیروی هوایی، پوشش ویژه هوایی را از تنگه هرمز تا دریای عمان برقرار نموده است، گفت: ما با استفاده از سامانه های جدید خود توان تحلیل هوایی از دریا را توسعه داده ایم و به عبارتی، رصد دقیقی از آنچه که در دریا می گذرد را دریافت می کنیم و تجزیه و تحلیل اطلاعات در حداقل زمان صورت می گیرد.

وی با بیان اینکه هواپیماهای نیروی هوایی هم در قالب نیروهای نارنجی (دشمن فرضی) و هم در قالب نیروهای خودی در منطقه رزمایش پرواز می نمایند، اضافه نمود: اجرای این نقش بسیار مشکل است اما خلبانان جوان نهاجا به خوبی وظیفه خود را انجام می دهند.

سخنگوی نیروی هوایی ارتش فریب نیروهای دشمن جهت پرواز مداوم در آسمان را از دیگر برنامه های نیروی هوایی در رزمایش عنوان و اعلام نمود: ما پوشش هوایی مناسبی در منطقه برقرار نموده ایم چرا که اگر پوشش هوایی مناسب نباشد، ممکن است هواپیماهای دشمن فرضی، منطقه را بمباران نمایند.

امیر چیت فروش توضیح داد: سوخت گیری هوایی از دیگر برنامه های مدنظر نیروی هوایی در رزمایش محمد رسول الله(ص) است. هواپیماهای ما همانند پمپ بنزین در هوا به جنگنده ها سوخت می رسانند تا آنها را آماده ورود به میدان و معرکه نمایند.

وی در خاتمه گفت: ما تجارب فراگرفته از دفاع مقدس را به مدل تهدیدات جدید اضافه نموده ایم و همیشه خود را به روز نگه می داریم تا قدرت پاسخگویی به هر نوع تهدیدی را داشته باشیم.

منبع: تسنیم
انتشار: 12 شهریور 1398 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: iraniro.ir شناسه مطلب: 369

به "برقراری پوشش ویژه هوایی از تنگه هرمز تا دریای عمان توسط جنگنده های ارتش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برقراری پوشش ویژه هوایی از تنگه هرمز تا دریای عمان توسط جنگنده های ارتش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید