بوکسور تیم ملی با هماهنگی از اردوی تیم ملی جدا شد؟ ، معمای یک پناهنده

به گزارش تور ایران، یک هفته از ناپدید شدن بوکسور تیم ملی می گذرد اما هر روز یک خبر جدید منتشر می گردد. ابتدا عنوان شد مربیان تیم ملی در وین ماندن تا او را پیدا نمایند اما حالا خودش گفته مربیان در جریان تصمیمش بودند.

بوکسور تیم ملی با هماهنگی از اردوی تیم ملی جدا شد؟ ، معمای یک پناهنده

تیم ملی بوکس با 9 ورزشکار راهی تورنمنت بین المللی در مجارستان شد که البته در بین راه و در توقفی که تیم در وین داشت یکی از بوکسورها از سایرین جدا شد و دیگر هم به ایران برنگشت. تصمیمی که یک هفته ای از آن می گذرد و با توجه به این که هنوز خبر جدیدی درباره آن به وجود نیامده، هر روز یک شایعه جدید درباره آن منتشر می شود. ترکیب تیم ملی بوکس در مسابقات مجارستان با امید احمدی صفا در وزن 52کیلوگرم، رضا سلیمانی فر در وزن 56کیلوگرم، اشکان رضایی در وزن 60کیلوگرم، مسلم مقصودی در وزن 64 کیلوگرم، سجاد کاظم زاده در وزن 69 کیلوگرم، شاهین موسوی در وزن 75 کیلوگرم، مبین کهرازه در وزن 81کیلوگرم، طوفان شریفی در وزن 91 کیلوگرم و ایمان رمضان پور در وزن مثبت 91 کیلوگرم تشکیل شده بود که قرار بود این تیم با توقفی چند ساعته در وین راهی مجارستان شود.

در این توقف چند ساعته مبین کهرازه از سایر اعضای تیم ملی جدا می شود و جهت خود را جدا می نماید. به این ترتیب تیم با 8 بوکسور به مجارستان می رود. بعد از انتشار خبر جدا شدن کهرازه از اردوی تیم ملی اخبار ضد و نقیض زیادی از اردوی تیم ملی در این باره منتشر شده اما بعد از انتشار اولین مصاحبه از مبین کهرازه سوالات زیاد عجیبی درباره این تیم و اتفاقی که در وین برای آن اتفاق افتاده به وجود آمده است.

اولین موضوعی که بعد از انتشار خبر جدایی کهرازه از تیم منتشر شد، به ماندن مربیان تیم ملی در وین مربوط می شد خبری که ظاهرا خیلی هم درست نبوده و یا حداقل متناقض به نظر می آید. بعد از جدا شدن کهرازه از اردوی تیم ملی، از سوی مسولان فدراسیون اعلام شد که اکبر احدی و علی مظاهری یک شب در وین ماندند تا با جستجو بتوانند شرایط را برای بازگشت کهرازه فراهم نمایند اما حالا بعد از گذشت یک هفته کهرازه مصاحبه نموده و مدعی شده که او در مقابل دیدگان مربی تیم ملی گفته که از تیم جدا می شود و دیگر قصد بازگشت به ایران را ندارد! عجیب است که در روزهای گذشته این خبر منتشر شده بود که احدی و مظاهری به دنبال بازگشت کهرازه بودند. وقتی ورزشکار تیم ملی (با استناد به مصاحبه اخیر این بوکسور) ایستاده در مقابل مربیان تیم ملی و اعلام نموده که قصد همراهی تیم ملی در مجارستان را ندارد و به ایران هم برنمی شود، آیا باز هم دلیلی برای ماندن و گشتن به دنبال کهرازه وجود داشته است؟ حتما دلیل موجهی برای این کار وجود نداشته و اصلا هم تعیین نیست که چنین کاری صورت گرفته باشد اما اگر مربیان تیم ملی در وین نمانده اند که بخواهند کهرازه را برگردانند، چرا این خبر از سوی فدراسیون منتشر شده است؟

نکته مهم بعدی هم به سرپرست تیم ملی در این مسابقات بر می شود. در بعضی از اخبار اعلام شده که سرپرست تیم ملی در مجارستان همایون اردلان بوده در حالی که تیم ملی بوکس 16 بهمن راهی مجارستان شده اما همایون اردلان 18 بهمن طبق اعلام سایت فدراسیون بوکس به عنوان سرپرست تیم ملی انتخاب شده است! یعنی دو روز بعد از این که تیم ملی به مجارستان رفت، همایون اردلان حکم سرپرستی تیم ملی برایش صادر شده است. البته ممکن است اردلان قبل از این تاریخ حکم گرفته باشد و سایت فدراسیون خبر آن را دیر منتشر نموده باشد اما موضوع زمانی جالب توجه می شود که از اردوی تیم ملی خبر می رسد که سرپرست تیم ملی از مسولان ورزش استان سیستان و بلوچستان بوده. یعنی رئیس اهل سیستان و بلوچستان، دبیر فدراسیون اهل سیستان و بلوچستان و سرپرست تیم ملی هم اهل سیستان و بلوچستان. نکته مهمتر هم این که مبین کهرازه که قصد پناهندگی دارد هم اهل سیستان و بلوچستان است! طبیعتا جایی که حسین ثوری به عنوان رئیس فعالیت می نماید، فدراسیون بوکس جمهوری اسلامی ایران است یعنی در سایر شهرها استان های ایران فرد شایسته دیگری برای مدیریت و فعالیت در بوکس وجود ندارد؟

ص 5

منبع: ایران ورزشی
انتشار: 22 خرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iraniro.ir شناسه مطلب: 232

به "بوکسور تیم ملی با هماهنگی از اردوی تیم ملی جدا شد؟ ، معمای یک پناهنده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بوکسور تیم ملی با هماهنگی از اردوی تیم ملی جدا شد؟ ، معمای یک پناهنده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید