تظاهرات ده ها هزار نفری در آلمان بر ضد نژادپرستی

به گزارش تور ایران، در آستانه برگزاری انتخابات محلی، هزاران آلمانی در شهر درسدن علیه گسترش نژادپرستی و اسلام هراسی دست به تظاهرات زدند.

تظاهرات ده ها هزار نفری در آلمان بر ضد نژادپرستی

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید.

به گزارش گروه بین الملل تور ایران، ده ها هزار نفر در شهر درسدِن واقع در شرق آلمان در اعتراض به شیوع تفکرات نژادپرستانه دست به تظاهرات زدند.

به نوشته خبرگزاری دویچه وله، این تظاهرات، عصر شنبه در حالی اجرا شده که انتظار می رود در انتخابات هفته آینده در این ایالت، راست گراهای افراطی شانس بالایی برای پیروزی داشته باشند.

شهروندان آلمانی در این تظاهرات آرام و مسالمت آمیز، پلاکاردهایی با متن جایی برای نازیست ها نیست و نژادپرستی گزینه ای محسوب نمی گردد.

آریو میرزایی یکی از سازمان دهندگان تظاهرات گفت: نژادپرستی و تبعیض جایی در جامعه ما ندارد، حتی به همان اندازه اندکی که موجب زوال اجتماعی و محدود شدن حقوق اساسی گردد.

یکی از تظاهر نمایندگان به دویچه وله گفت: می خواهم به مردم درسدن نشان دهم که آن ها در مبارزه علیه نژادپرستی تنها نیستند. ما می خواهیم همبستگی خود را در شرایط کنونی پیش از انتخابات ساکسونی به نمایش بگذاریم.

در این تظاهرات، گروه هایی از نقاط مختلف آلمان مانند هس، باواریا و براندنبورگ نیز حضور داشتند.

ایالت شرقی ساکسونی که شهر درسدن در آن قرار گرفته است، یکی از دژهای اسلام هراسان و نژادپرستان آلمان محسوب می گردد.

آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان بارها هشدار داده است اگر دولت این کشور خطر راست گراهای افراطی را جدی نگیرد اعتبارش را از دست خواهد داد و باید بدون هیچ تابویی با راست گراهای افراطی مبارزه کرد.

به گفته آژانس امنیت داخلی آلمان، حدود 12700 راست گرای خشونت طلب در آلمان زندگی می نمایند و یک نظرسنجی نیز نشان داد 60 درصد از مردم آلمان معتقدند اقدامات دولت در مقابل آن ها کافی نیست.

اواسط ماه خرداد، جسد والتر لوبکه فرماندار شهر کاسل و از سیاست مداران حزب مرکل، در حالی در باغچه خانه اش یافت شد که یک گلوله از فاصله نزدیک به سرش شلیک شده بود.

گفته می گردد یکی از دلایل اصلی مخالفت راست گراها با لوبکه، دفاع وی از ورود پناه جویان به آلمان بود. حتی پس از مرگ او نیز طرف داران احزاب راست گرای آلمان از مرگ او استقبال کردند و در فضای مجازی نوشتند پس از لوبکه نوبت مرکل و دیگران خواهد بود.

او پیش تر بارها توسط راست گراهای افراطی تهدید به مرگ شده بود. گفته می گردد که تعدادی از این تهدیدها از سوی گروهی به نام رایشزبورگر اجرا شده بود.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 17 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iraniro.ir شناسه مطلب: 476

به "تظاهرات ده ها هزار نفری در آلمان بر ضد نژادپرستی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تظاهرات ده ها هزار نفری در آلمان بر ضد نژادپرستی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید