ثبات در بازار نفتی در سایه اجرای تعهدات از سوی اعضا اوپک پلاس

به گزارش تور ایران، کارشناس حوزه انرژی گفت: آمارهای اعلام شده از سوی سازمان اوپک نشان از تعهد اعضای این سازمان برای کاهش تولید دارد که این موضوع در تثبیت قیمت نفت در بازار نقش مهمی دارد.

ثبات در بازار نفتی در سایه اجرای تعهدات از سوی اعضا اوپک پلاس

به گزارش خبرنگاران به نقل از میزان، امیر احمدی با اشاره به شرایط بازار نفت اظهار کرد: قیمت نفت با وجود افزایش تولید نفت در ماه اوت از ثبات مناسبی برخودار بوده است که این موضوع نشان از افزایش تقاضا در بازار نسبت به 5 ماه پیش دارد.

کارشناس حوزه انرژی شرح داد: بررسی آمار اعلام شده از سوی سازمان اوپک نشان از تعهد اعضای این سازمان برای کاهش تولید دارد به طوری که عراق که در دور اول توافق چندان کاهش تولید را رعایت نکرد در دور جدید کاهش تولید را در دستور کار قرار داده است.

وی افزود: دور اول کاهش 9.7 میلیون بشکه نفت در روز از سوی سازمان اوپک پلاس مطرح شد و با بهتر شدن شرایط بازار این کاهش به 7.7 میلیون بشکه نفت رسید، به نظررمی رسد با توجه به شرایط فعلی این کاهش نفت بازار را به تعادل رسانده است و نیازی به کاهش تولید وجود ندارد.

احمدی بیان نمود: کاهش تولید نفت امری فنی است و نمی توان توقع داشت کشورهای تولیدکننده نفتی به یکباره میزان تولید نفت خود را کاهش دهند، زیرا این کاهش می تواند خسارت فراوانی را به مخزن نفتی وارد کند.

این کارشناس حوزه انرژی بیان نمود: آغاز سال نو میلادی و تعطیلات آن که مصادف با دی ماه سال جاری است، می تواند تقاضا برای افزایش مبادلات تجاری و مسافرت های بین المللی بیشتر کند و این موضوع بر خرید نفت نیز تاثیرگذار است.

وی ادامه داد: در اوایل شیوع بیماری کرونا بسیاری از کارشناسان توقع نفت بالای 30 دلار را نداشتند و پیش بینی کردند که تا دو سال آینده بازار نفت افزایش قیمت نخواهد داشت، اما تصمیم به موقوع سازمان اوپک پلاس در کاهش تولید توانست بازار نفت را نجات دهد.

احمدی بیان نمود: کشف واکسن کرونا و فروکش کردن بیماری شرایط را برای افزایش قیمت نفت فراهم خواهد کرد البته در صورت محقق شدن این شرایط می توان برای سال آینده میلادی بازار نفت را با افزایش تقاضا محیا کند.

این کارشناس حوزه انرژی شرح داد: بازار نفت علاوه بر بیماری کرونا از میزان ذخائر استراتژیک نفت در کشورهای مصرف کننده نیز تاثیرپذیر است که بنا به آمارهای ارائه شده میزان ذخیره سازی نفت طی ماه های گذشته رشد شتابانی داشته است.

  • جزئیات بارگیری کشتی ایرانی در ونزوئلا ؛ نوع محموله و مقصد کشتی | دو واکنش آمریکا در روزهای اخیر
منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 24 مهر 1399 بروزرسانی: 24 مهر 1399 گردآورنده: iraniro.ir شناسه مطلب: 1332

به "ثبات در بازار نفتی در سایه اجرای تعهدات از سوی اعضا اوپک پلاس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبات در بازار نفتی در سایه اجرای تعهدات از سوی اعضا اوپک پلاس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید