ثبت علائم تجاری با مضامین کرونا!

به گزارش تور ایران، تقاضا برای ثبت علائم تجاری مرتبط با ویروس کرونا در سراسر دنیا در حال افزایش است.

ثبت علائم تجاری با مضامین کرونا!

به گزارش تور ایران به نقل از تور ایران، با شیوع ویروس کرونا و اپیدمی وحشتناک آن، که بسیاری از کشورهای جهان را درگیر خود کرده، تقاضا برای ثبت علائم تجاری مرتبط با این ویروس نیز در حال افزایش است؛ بنا بر اطلاعات موجود، از ابتدای تأیید نخستین مورد ابتلا به کرونا ویروس در کره جنوبی تا هشتم مارس که زمانی کمتر از دو ماه می شود، در مجموع هشت علامت تجاری در دفتر مالکیت فکری کره جنوبی (KIPO) به ثبت رسیده است.

با شیوع کرونا ویروس در ووهان چین، کشورهای زیادی با علائم این بیماری حاد تنفسی روبرو شدند که در این میان پس از چین، کره جنوبی، ایتالیا و ایران، شرایط مخاطره آمیزتری را تجربه کردند.

کره جنوبی که به دلیل مرز مشترک با چین، بیشترین ریسک ورود بیماری به کشور خود را پیش بینی می کرد، تنها تا اواسط مارس، چیزی بیش از 8 هزار مبتلا و 75 فوتی را گزارش کرده بود؛ شیوع کرونا ویروس، در حالی که رکود بسیاری از کسب وکارها را به دنبال داشته است، برخی دیگر را به تلاش وا داشت تا هم برای رفع چالش موجود و هم برای برنامه ریزی های اقتصادی آینده خود، آماده شوند.

در این میان، گزارش هایی در مورد ثبت اختراعات مرتبط با راهکارهای درمانی و همچنین انواع ماسک ها و ضدعفونی کننده های دست و سطوح ارائه شده است؛ در کنار فعالیت های ثبت اختراع، ثبت علائم تجاری مرتبط با این بیماری نیز، به شکل قابل توجهی افزایش یافته که نمونه شاخص آن، در کره جنوبی به چشم می آید.

از جمله علائم تجاری ثبت شده در کره جنوبی، علائم Corona Killer و WCCORONA است که به ترتیب از سوی یک آژانس تبلیغاتی و یک ارائه دهنده مواد ساختمانی به ثبت رسیده اند. جالب این که هیچ یک از دو متقاضی یادشده، محصولات و خدماتی که ارتباط مستقیم با این ویروس داشته باشد، تولید و عرضه نمی کنند. از علائم تجاری ثبت شده توسط افراد حقیقی نیز، می توان به CORONACOP و No Corona اشاره کرد.

بوک بیونگ جون (Bok Byung-joon)، از وکلای کره ای فعال در حوزه مالکیت فکری، در مورد تمایلات ایجاد شده برای ثبت علائم تجاری در این کشور می گوید: استفاده از کلمات کلیدی برای علائم تجاری، در حال شناخت عمومی است. از همین رو، بسیاری از مردم از آن ها به عنوان بخشی از استراتژی های بازاریابی خود استفاده می کنند. البته با توجه به سخت گیری های قانونی کره جنوبی در مورد اعطای علائم تجاری، نمی توان به صورت قطعی اعلام کرد که آیا با درخواست های ارائه شده در نهایت موافقت می شود یا خیر.

نکته جذاب دیگر در میان علائم تجاری ثبت شده، اقدام یک شرکت کره ای در ثبت علامت تجاری CORONAITA، برای موتور جست وجوی خود است.

ثبت علامت تجاری مذکور که به معنای اینجا جایی است که کرونا ویروس وجود دارد، برای یک وب سایت فعال در حوزه ارائه اطلاعات در مورد مناطق شیوع کرونا ویروس و همچنین اطلاعات مرتبط با بیماران درگیر با این ویروس، درخواست شده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 5 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iraniro.ir شناسه مطلب: 1078

به "ثبت علائم تجاری با مضامین کرونا!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت علائم تجاری با مضامین کرونا!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید