جزئیات دومین روز رزمایش دریایی مشترک ایران، روسیه و چین

به گزارش تور ایران، سخنگوی رزمایش مشترک دریایی ایران، روسیه و چین به بیان جزئیات دومین روز برگزاری این رزمایش پرداخت.

جزئیات دومین روز رزمایش دریایی مشترک ایران، روسیه و چین

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش تور ایران، امیر دریادار غلامرضا طحانی معاون عملیات نیروی دریایی ارتش و سخنگوی رزمایش مرکب ایران، روسیه و چین گفت: در جریان دومین روز برگزاری رزمایش مرکب دریایی ارتش های ایران، روسیه و چین، بر اساس طرح های از پیش معین شده، ناوگروه ها از محل های استقرار خود جدا شدند و به مناطق تمرین گسترش پیدا کردند.

وی با بیان اینکه پیش از انجام هر تمرینی، منطقه تمرین باید مورد پایش سطحی و هوایی قرار گیرد، اظهار کرد: برای انجام پایش های سطحی و هوایی منطقه رزمایش، استفاده از یگان های شناور و پروازی در دستور کار واقع شده است؛ به همین دلیل در حال حاضر این یگان ها مشغول پایش و رصد اهداف مورد نظر در منطقه تمرین هستند و پس از انجام تصویربرداری و پایش های مربوطه، این اطلاعات به اشتراک گذاشته می گردد.

سخنگوی رزمایش مرکب ایران، روسیه و چین گفت: بعد از تجزیه و تحلیل اطلاعات پایش شده توسط یگان های شناور و هوایی در ناو سرفرماندهی که یکی از ناوهای نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی است، این اطلاعات به یگان های شرکت کننده در رزمایش توزیع می گردد و این یگان ها برای انجام تمرین های تیراندازی علیه اهداف سطحی که در منطقه رزمایش پیش بینی شده است، آماده می شوند.

رزمایش دریایی مرکب ایران، روسیه و چین از روز گذشته (آدینه 6 دی ماه 1398) شروع شده و تا نهم دی ماه در منطقه شمال اقیانوس هند و دریای عمان ادامه خواهد داشت. در این رزمایش، تمرینات تاکتیکی متنوعی از جمله نجات شناور دچار حریق، آزادسازی شناور مورد تعرض قرار گرفته و تیراندازی علیه اهداف تعیین در دریا توسط یگان های سه کشور انجام خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iraniro.ir شناسه مطلب: 710

به "جزئیات دومین روز رزمایش دریایی مشترک ایران، روسیه و چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات دومین روز رزمایش دریایی مشترک ایران، روسیه و چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید