خبرنگاران ملخ ها در درح سربیشه از نوع صحرایی نیستند

به گزارش تور ایران، بیرجند - خبرنگاران - مدیر جهاد کشاورزی سربیشه گفت: ملخ های مشاهده شده در شهر درح این شهرستان از نوع صحرایی نیستند بلکه آفت مراکشی و بومی منطقه هستند که هر سال با رطوبت هوا خود را نمایان می نمایند.

خبرنگاران ملخ ها در درح سربیشه از نوع صحرایی نیستند

مریم جوادی بایگی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار تور ایران اضافه نمود: ملخ های مشاهده شده در شهر دُرح این شهرستان بومی هستند و آمادگی لازم برای مقابله با هجوم احتمالی آنان به مزارع و باغات وجود دارد.

وی گفت: این ملخ ها در یک هفته گذشته هم در مناطق مرزی ماهیرود و درح سربیشه مشاهده شدند که با بارش باران از بین رفتند و با توجه به افزایش بارندگی ها در یک هفته گذشته، چون این نوع آفت داخل زمین تخم ریزی می نماید رطوبت سبب خروج ملخ ها و حضور آنها در مراتع و مزارع می گردد که دوباره در شهر درح مشاهده شدند.

مدیر جهاد کشاورزی سربیشه با بیان اینکه این ملخ ها تا به امروز هیچ خسارتی به مزارع و باغات شهرستان وارد نکرده و در شهر درح مشاهده شده اند گفت: در صورت هجوم این ملخ ها به باغات و مزارع کشاورزی نسبت به طعمه پاشی (خمیر آغشته به سموم) در مزارع و باغات اقدام خواهیم کرد و خسارت ملخ های بومی از ملخ های صحرایی کمتر است.

وی با اشاره به کنترل و پایش روزانه ملخ های مهاجم صحرایی و بومی در شهرستان از کشاورزان، دامداران و بهره برداران بخش کشاورزی خواست در صورت مشاهده کانون های ملخ موضوع را به جهاد کشاورزی شهرستان اعلام نمایند تا قبل از وقوع خسارت این آفت مهار گردد.

استان خراسان جنوبی 11 شهرستان دارد و مرکز شهرستان مرزی سربیشه در 65 کیلومتری بیرجند است.

منبع: ایرنا
انتشار: 29 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iraniro.ir شناسه مطلب: 1126

به "خبرنگاران ملخ ها در درح سربیشه از نوع صحرایی نیستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران ملخ ها در درح سربیشه از نوع صحرایی نیستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید