خبرنگاران همراه داشتن شناسنامه و شماره ملی برای رأی دهندگان ضروری است

به گزارش تور ایران، بندرعباس- خبرنگاران- دبیر ستاد انتخابات هرمزگان گفت: طبق اعلام وزارت کشور همراه داشتن شناسنامه و شماره ملی برای رأی دهندگان ضروری است.

خبرنگاران همراه داشتن شناسنامه و شماره ملی برای رأی دهندگان ضروری است

سعید ناجی روز جمعه درگفت وگوبا تور ایران گفت: طبق هماهنگی های از پیش اجرا شده اداره های ثبت احوال سراسر هرمزگان به منظور ارایه خدمات به کسانی که از قبل درخواست شناسنامه داده بودند، فعال هستند و متقاضیان می توانند به این مراکز مراجعه کنند.

وی با اشاره به آغاز رأی گیری در یک هزار و 318 شعبه اخذ رأی در سراسر هرمزگان از ساعت هشت صبح امروز، اضافه کرد: 9 هزار نفر عوامل اجرایی جهت برگزاری این انتخابات مشارکت دارند.

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در هرمزگان همزمان با سراسر کشور امروز جمعه دوم اسفندماه آغازشد.

جمعه دوم اسفندماه 44 نامزد تایید صلاحیت شده در هرمزگان شامل 25 نفر از حوزه انتخابیه حوزه مرکزی شامل بندرعباس، قشم، حاجی آباد، بندرخمیر و بوموسی، 10 نفرحوزه غرب هرمزگان شامل بندرلنگه، بستک و پارسیان و 9 نفر در حوزه شرق هرمزگان شامل میناب، رودان، جاسک، سیریک و بشاگرد وارد عرصه رقابت برای پنج کرسی کنندگی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی می شوند.

هرمزگان دارای پنج کرسی کنندگی در مجلس شورای اسلامی شامل، حوزه مرکزی شامل بندرعباس، قشم، حاجی آباد، بندرخمیر و بوموسی سه نفر، حوزه شرق هرمزگان شامل، میناب، رودان، جاسک، سیریک و بشاگرد یک نفر و درحوزه غرب این استان ازقبیل، بندرلنگه، بستک و پارسیان یک نفر است.

براساس سرشماری سال 95 استان هرمزگان، یک میلیون و 700 هزار نفر جمعیت دارد که از این تعداد یک میلیون و174هزار و164 نفر واجد شرایط رای دادن هستند که بر این اساس 72هزار و 402نفر رای اولی در هرمزگان کننده یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی را انتخاب می کنند.

یکهزار و 318 شعبه اخذ رای در مناطق مختلف شهری و روستایی هرمزگان در نظر گرفته شده که 785شعبه ثابت و 533 شعبه سیار است.

منبع: ایرنا
انتشار: 17 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iraniro.ir شناسه مطلب: 951

به "خبرنگاران همراه داشتن شناسنامه و شماره ملی برای رأی دهندگان ضروری است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران همراه داشتن شناسنامه و شماره ملی برای رأی دهندگان ضروری است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید