دولت کانادا و پرونده تهدید علیه امنیت ملی

به گزارش تور ایران، نخست وزیر کانادا بیان کرد پس از دستگیری فردی به اتهام جاسوسی که به اسناد بسیار حساسی دسترسی داشته، این کشور به طور بسیار جدی تهدید علیه امنیت را مورد آنالیز دارد.

دولت کانادا و پرونده تهدید علیه امنیت ملی

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا با ما همراه باشید.

به گزارش تور ایران به نقل از خبرگزاری آناتولی، دستگیری یک پلیس سواره نظام سلطنتی کانادا که اسناد بسیار مهمی در دست داشته، هفته پیش موجب آشفتگی سرویس اطلاعاتی کانادا شد.

پلیسِ سواره نظام اعلام نموده کامرون اورتیس 47 ساله، قصد داشت اسناد را به یک نهاد خارجی و یا یک سازمان تروریستی ارائه دهد. به گفته یک مقام سرویس امنیت ارتباطات این کشور، اگر این اسناد دست افراد دیگری می افتاد، آسیبی درجه بالا به کانادا و کشورهای هم پیمانش وارد می آمد.

جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا با اعلام اینکه کشورهای هم پیمان در جریان آخرین جزئیات پرونده قرار دارند، گفته است: در موضوع امنیت، در حال ارتباط مستقیم با هم پیمانان مان هستیم؛ ما در راستای اطمینان خاطر دادن به آن ها با خودشان همکاری می کنیم، می خواهیم همگان متوجه باشند که ما این وضعیت را بسیار جدی گرفته ایم.

اورتیس به عنوان مدیر کل مرکز هماهنگی اطلاعات ملی، به اطلاعات محرمانه رده بالا دسترسی داشته است. حال او متهم به گردآوری اطلاعات و مدیریت یک ابزار حاوی ارتباطات محرمانه است.

تحقیقات پلیس سواره نظام کانادا در خصوص اورتیس، سال گذشته طی تحقیقات مشترک دیگری با اف بی آی که از فساد داخلی احتمالی در بین این نیروها پرده برداشته بود، شروع شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iraniro.ir شناسه مطلب: 486

به "دولت کانادا و پرونده تهدید علیه امنیت ملی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت کانادا و پرونده تهدید علیه امنیت ملی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید