رئیس جمهوری چین: مخالف استفاده از زور علیه دیگران هستیم

به گزارش تور ایران، رئیس جمهوری چین امروز سه شنبه همزمان با شروع رژه دریایی بزرگ این کشور که به مناسبت هفتادمین سال تاسیس نیروی دریایی چین برگزار می گردد، با تاکید بر اینکه مردم چین عاشق صلح هستند گفت: کشورها نباید با استفاده از زور دیگر کشورها را تهدید نمایند.

رئیس جمهوری چین: مخالف استفاده از زور علیه دیگران هستیم

به گزارش تور ایران، به نقل از رسانه های چین، شی در دیدار با افسران دریایی خارجی در شرق چین اظهار داشت که نیروهای دریایی باید در راستای حافظت از صلح و نظم دریایی با یکدیگر همکاری داشته باشند.

وی اضافه نمود: مردم چین عاشق صلح هستند و از دیرباز راستا توسعه و پیشرفت صلح آمیز را دنبال می کردند. شی شی توضیح داد؛کشورها باید گفت و گو و مشاوره های دوجانبه بیشتری با یکدیگر داشته باشد و نباید به هیچ بهانه ای زور یا تهدید به زور استفاده نمایند.

وی در ادامه صحبت های خود گفت: همه کشورها باید به بهبود سازوکارهای ارتباطی بحرانی، تقویت همکاری های امنیتی منطقه ای و تضمین حل و فصل مناسب اختلافات مربوط به دریایی پایبند باشند.

این رژه با حضور 32 کشتی و 39 هواپیمای چینی و همچنین ناوهای جنگنده از 13 کشور دیگر از جمله هند، ژاپن، ویتنام و استرالیا برگزار گردید.

چین اعلام نموده بود که برای نخستین بار از زیردریایی های هسته ای و کشتی های جنگی خود رو نمایی خواهد نمود.

آخرین نبرد دریایی چین سال 1974 و 1988 در دریای چین جنوبی با ویتنام بود.

رویترز هم نوشت؛ شی جین پینگ رئیس جمهوری چین میخواهد همزمان با افزایش حضور خود در دریای تحت مناقشه چین جنوبی و جزایر اطراف تایوان که باعث ایجاد نگرانی هایی برای کشورهای منطقه و واشنگتن شده است، تحهیزاتش از جنگند های رادار گریز تا ناوهای هواپیمابر را به منظور اجرای طرح گسترده احیای ارتش آزادی بخش چین، تقویت کند.

با تور چین سفر کنید.

منبع: ایرنا
انتشار: 29 خرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iraniro.ir شناسه مطلب: 241

به "رئیس جمهوری چین: مخالف استفاده از زور علیه دیگران هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس جمهوری چین: مخالف استفاده از زور علیه دیگران هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید