مسکو: هرگونه حمله موشکی آمریکا را پاسخ می دهیم

به گزارش تور ایران، وزارت خارجه روسیه علیه هرگونه کوشش آمریکا برای استفاده از تسلیحات هسته ای با قدرت انفجاری پایین هشدار داد.

مسکو: هرگونه حمله موشکی آمریکا را پاسخ می دهیم

وزارت خارجه آمریکا پیشتر گفته بود جایگزینی چنین تسلیحاتی روی موشک های بالستیک پرتابی از زیر دریایی ها با تهدیدات جدید احتمالی از جانب روسیه و چین مقابله خواهد نمود.

تسلیحات با قدرت انفجاری پایین در سطح بمب هایی هستند که آمریکا به هیروشیما و ناگازاکی شلیک کرد. وزارت خارجه آمریکا مدعی است که تسلیحات با قدرت انفجاری پایین از خطر جنگ هسته ای، به وسیله تقویت بازدارندگی و اطمینان بیشتر می کاهد و روسیه را به آنالیز استفاده از چنین تسلیحاتی در یک جنگ محدود متهم کرد.

روسیه این تهدید را رد نموده و آمریکا را به کاهش آستانه هسته ای متهم می نماید.

ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت: هرگونه حمله با مشارکت موشک بالستیک پرتاب شده از زیر دریایی آمریکا (SLBM)، صرف نظر از مشخصات سلاح آن، می تواند به عنوان یک تعرض و حمله هسته ای تلقی گردد. کسانی که دوست دارند درباره انعطاف پذیری پتانسیل هسته ای آمریکا نظریه پردازی نمایند، باید درک نمایند که مطابق با دکترین نظامی روسیه چنین اقداماتی به عنوان تضمین استفاده تلافی جویانه از سلاح های هسته ای توسط روسیه تلقی می گردد.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 6 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iraniro.ir شناسه مطلب: 1144

به "مسکو: هرگونه حمله موشکی آمریکا را پاسخ می دهیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسکو: هرگونه حمله موشکی آمریکا را پاسخ می دهیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید