هشدار تهران به مقامات آمریکایی به دلیل اتهامات واهی به ایران درباره عراق

به گزارش تور ایران، سخنگوی وزارت خارجه ضمن تکذیب اتهامات واهی مقامات آمریکایی علیه ایران درباره تحولات عراق، نسبت به هرگونه واکنش نسنجیده و اشتباه در محاسبه از سوی مقامات آمریکایی هشدار داد.

هشدار تهران به مقامات آمریکایی به دلیل اتهامات واهی به ایران درباره عراق

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به اتهامات واهی مقامات آمریکایی به کشورمان در مورد تحولات عراق گفت: وقاحت اعجاب آور مقامات آمریکایی در حدی است که پس از به خاک و خون کشیدن حداقل 25 نفر و تعداد زیادی مجروح از مردم عراق، وارد ساختن خسارات مادی و نقض حاکمیت ملی و تمامیت ارضی آن کشور اینک در یک فرافکنی آشکار و سبُک، اعتراض مردم عراق به این اقدامات سبعانه خود را به جمهوری اسلامی ایران منتسب می نمایند.

موسوی ادعای آمریکا را توهین به مردم عراق برشمرد و اضافه نمود: چگونه و بر پایه چه منطقی انتظار دارید ملت عراق در مقابل این همه جنایت سکوت پیشه کند؟!

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: آمریکایی ها از یکسو آزاد منشی و استقلال طلبی ملت عراق را نادیده گرفته و از سوی دیگر نقش خود در حمایت از صدام و خلق داعش و به دنبال آن قتل و غارت مردم عراق را فراموش نموده و گویا از یاد برده اند که هنوز توسط مردم عراق اشغالگر شناخته می شوند.

موسوی در انتها با تکذیب اتهامات مقامات آمریکایی علیه کشورمان نسبت به هرگونه واکنش نسنجیده و اشتباه در محاسبه از سوی مقامات آمریکایی هشدار داده و کاخ سفید را به تجدیدنظر در سیاست های مخرب خود در منطقه فراخواند.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در پیغامی در توئیتر مردم عراق را به اقدام علیه ایران فراخواند.

وی در این پیغام توئیتری نوشت: خطاب به میلیون ها نفری که در عراق دنبال آزادی هستند و نمی خواهند تحت سلطه و کنترل ایران باشند، اکنون وقت شماست!

رئیس جمهور آمریکا عصر سه شنبه نیز در واکنش به تظاهرات گسترده مردم عراق در مقابل سفارت این کشور در بغداد در حساب توئیتری خود نوشت: ایران پیمانکار آمریکایی در عراق را کشت و چندین نفر را مجروح کرد. ما قویا پاسخ دادیم و همواره خواهیم داد. اکنون ایران یک حمله به سفارت واشنگتن در عراق را هماهنگ نموده است. آنها کاملا مسئول آن هستند. علاوه بر آن، ما انتظار داریم عراق از نیروی نظامی خود برای محافظت از سفارتمان در بغداد استفاده کند و همینطور هم به آنها گفته شده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 3 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iraniro.ir شناسه مطلب: 831

به "هشدار تهران به مقامات آمریکایی به دلیل اتهامات واهی به ایران درباره عراق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار تهران به مقامات آمریکایی به دلیل اتهامات واهی به ایران درباره عراق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید