واکنش چین به یادداشت تفاهم آمریکا-تایوان بر سر فروش سلاح

به گزارش تور ایران، وزارت خارجه چین به انتشار جزییات یادداشت تفاهم آمریکا و تایوان بر سر فروش تسلیحات واکنش نشان داده است.

واکنش چین به یادداشت تفاهم آمریکا-تایوان بر سر فروش سلاح

با تور چین سفری فراموش نشدنی را تجربه کنید.

به گزارش گروه بین الملل تور ایران به نقل از رادیو بین المللی چین، چندی پیش آمریکا یادداشت تفاهم فروش سلاح به تایوان را از طبقه بندی خارج کرد. در این یادداشت تفاهم آمده است تعداد سلاح هایی که آمریکا به تایوان داده کاملا بر اساس تهدیدات سرزمین اصلی چین علیه این جزیره تعیین می گردد و از منظر تعداد و عملکرد، توان دفاعی تایوان نسبت به سرزمین اصلی چین باید حفظ گردد.

گنگ شوانگ، سخنگوی وزارت خارجه چین امروز چهارشنبه در نشست خبری هفتگی در این باره گفت: رفتار آمریکا کاملاً اشتباه و نامعتبر است. آمریکا باید سه اعلامیه مشترک با چین را رعایت کند و نه یادداشت تفاهم یکجانبه.

سخنگوی وزارت خارجه چین تاکید نمود: اعلامیه شانگهای میان چین و آمریکا در سال 1972 میلادی، اعلامیه برقراری روابط دیپلماتیک بین چین و آمریکا در سال 1979 میلادی و اعلامیه 17 اوت 1982 میلادی، اصول رهنمودی درباره روابط دو کشور چین و امریکا از جمله در مسأله تایوان را تدوین نموده که از میان آنها اعلامیه 17 اوت جزییات دقیقی پیرامون فروش سلاح از آمریکا به تایوان را تعیین نموده است.

این مقام چینی اشاره نمود: ما اکیداً از آمریکا می خواهیم به تعهدات خود با چین پایبند باشد؛ اصل چین واحد و مقررات سه اعلامیه مشترک چین و آمریکا را رعایت کند؛ و همچنین ضمن دست برداشتن از دخالت در امور داخلی چین، فروش سلاح به تایوان را متوقف کند و نسبت به مسایل مربوط به تایوان مناسب برخورد کند تا از آسیب رساندن پیوسته به روابطش با چین و صلح و ثبات تنگه جزیره تایوان پرهیز گردد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 11 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iraniro.ir شناسه مطلب: 453

به "واکنش چین به یادداشت تفاهم آمریکا-تایوان بر سر فروش سلاح" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش چین به یادداشت تفاهم آمریکا-تایوان بر سر فروش سلاح"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید