وزارت دفاع آمریکا با تحریم های بیشتر هواوی مخالف است

به گزارش تور ایران به نقل از گیزموچاینا، هواوی همچنان مشغول دست و پنجه نرم کردن با تحریم های ایالت متحده آمریکا است. با این وجود به نظر می رسد تحریم های جدید این شرکت چینی به طور موقت به تعویق افتاده زیرا پیشنهاد برای محدودیت بیشتر بر فروش فناوری های هواوی با مخالفت بعضی مقامات دولتی آمریکا روبرو شده است.

وزارت دفاع آمریکا با تحریم های بیشتر هواوی مخالف است

با وبسایت سازمان نظام مهندسی همراه باشید.

ویلبرراس وزیر بازرگانی آمریکا پنج شنبه هفته گذشته خاطرنشان کرد قوانین جدیدی برای محدودیت بیشتر بر همکاری شرکت های آمریکایی با هواوی در راه است. اما به نظر می رسد وزارت دفاع آمریکا با این قوانین جدید مخالف است.

وزارت دفاع آمریکا نیز مانند شرکت های بزرگ دیگر از جمله کوالکام معتقد است محدودیت تجارت با هواوی از میزان درآمدزایی می کاهد. این درآمد برای توسعه تحقیقات برای فراوری محصولات به کار می رود.

این مخالفت در حالی اتفاق می افتد که بعضی شرکت های آمریکایی با بهره گیری از معافیت های وزارت بازرگانی همچنان به هواوی محصول می فروشند. هواوی که بزرگترین تامین کننده تجهیزات مخابراتی است، یکی از بزرگترین خریداران تراشه نیز به حساب می آید.

از سوی دیگر فراوریکنندگان نیمه رساناها در آمریکا معتقدند تحریم کامل هواوی زیان آور است زیرا قطعات مورد احتیاج هواوی را می توان از تهیه کنندگان غیر آمریکایی نیز خرید.

در این میان هواوی نیز سعی دارد از اتکای خود بر فناوری های آمریکایی بکاهد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 25 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iraniro.ir شناسه مطلب: 887

به "وزارت دفاع آمریکا با تحریم های بیشتر هواوی مخالف است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزارت دفاع آمریکا با تحریم های بیشتر هواوی مخالف است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید