چین نماینده ویژه ای را برای یاری به مذاکرات صلح به سودان جنوبی اعزام می نماید

به گزارش تور ایران، خبرنگاران: وزیر خارجه چین تاکید نمود، پکن نماینده ویژه امور آفریقای خود را برای یاری به پیشبرد مذاکرات صلح در سودان جنوبی به این کشور خواهد فرستاد.

چین نماینده ویژه ای را برای یاری به مذاکرات صلح به سودان جنوبی اعزام می نماید

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش گروه بین الملل تور ایران به نقل از صدای روسیه؛ تاکید وزیر خارجه چین بر اعزام نماینده ویژه به سودان جنوبی برای یاری به برگزاری مذاکرات صلح در حالی است که در درگیری های شدید و خونین در این کشور بحران زده تاکنون موجب مرگ صدها نفر شده است.

بر اساس این گزارش وانگ یی وزیر خارجه چین بدون اشاره به نام این نماینده ویژه توضیح داد، وی به زودی به سودان جنوبی اعزام می گردد تا با همه طرف های درگیر در این کشور رایزنی کند. به نظر می رسد وزیر خارجه چین میخواهد ژونگ جیان هوا دیپلمات ارشد را که تجربه زیادی در زمینه تنش و درگیری های سودان جنوبی دارد به این کشور اعزام کند.

چین روز گذشته از همه طرف های درگیر در سودان جنوبی خواسته بود تا به درگیری های خشونت بار خاتمه دهند. تاکنون بیش از 45 هزار نفر از ساکنان سودان جنوبی برای در امان ماندن از درگیری های اخیر به مقرهای سازمان ملل پناه برده اند.وزیر خارجه چین اضافه نمود، چین به شدت نگران وضعیت داخلی سودان جنوبی است. چین منافع انرژی زیادی در سودان جنوبی دارد. چین بزرگترین سرمایه گذار در میدان های نفتی سودان جنوبی به شمار می رود. چین یکی از مهمترین حامیان عمر البشیر رئیس جمهور سودان نیز به شمار می رود.

درگیری ها بین نیروهای دولتی و شورشیان سودان جنوبی به رهبری معاون سابق رئیس جمهور از 15 دسامبر شروع شده است.24 دسامبر شورای امنیت سازمان ملل با پیشنهاد بان کی مون دبیر کل این سازمان برای افزایش تعداد نیروهای پاسدار صلح در سودان جنوبی موافقت نموده است. توبی لانزر رئیس برنامه انسان محبت آمیز سازمان ملل در سودان جنوبی نیز هشدار داد، بی شک تعداد کشته شدگان در درگیری های خشونت بار اخیر در سودان جنوبی به هزاران نفر رسیده است. سازمان ملل همچنین نسبت به وقوع بحران انسانی در این کشور هشدار داده است.

منبع: تسنیم
انتشار: 23 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iraniro.ir شناسه مطلب: 499

به "چین نماینده ویژه ای را برای یاری به مذاکرات صلح به سودان جنوبی اعزام می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین نماینده ویژه ای را برای یاری به مذاکرات صلح به سودان جنوبی اعزام می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید