کاهش چشمگیر تقاضای صدور گذرنامه، دلیل: کرونا

به گزارش تور ایران، اداره مهاجرت و گذرنامه پلیس تهران از کاهش چشمگیر تقاضا برای صدور گذرنامه خبر داد.

کاهش چشمگیر تقاضای صدور گذرنامه، دلیل: کرونا

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، معاون اداره مهاجرت و گذرنامه پلیس امنیت عمومی تهران با اشاره به کاهش چشمگیر تقاضا برای صدور گذرنامه در ماه های اخیر، خبر داد.

سرهنگعلی مرادی با اشاره به کاهش چشمگیر تقاضا برای صدور گذرنامه در طول چند ماه اخیر، گفت:علیرغم اینکه هرساله در آستانه ماه های محرم و صفر، آمار تقاضای صدور گذرنامه در هر روز حدود 7 هزار نفر بود با شیوع گسترده ویروس کرونا و همه گیری این ویروس در سراسر جهان، این تقاضا در حال حاضر به 400 الی 500 نفر در روز رسیده است.

وی اضافه کرد: فرایند صدور گذرنامه، از زمان تحویل مدارک به دفاتر پلیس +10 تا تحویل به متقاضیان، 72 ساعت زمان بر است.

این مقام انتظامی با بیان اینکه خوشبختانه مردم در خصوص اخذ گذرنامه به فاصله گذاری اجتماعی و توصیه های پلیس توجه داشته اند، گفت: در سنوات گذشته با نزدیک شدن به اربعین آمار تقاضا برای صدور گذرنامه افزایش پیدا می کرد و در روز های پایانی با طیف وسیع تقاضا روبرو بودیم و این فرایند در افزایش فشار کاری به مراکز خدمات انتظامی و گذرنامه نیز موثر بود، اما امسال حجم تقاضای مردم برای صدور گذرنامه به دلیل شیوع ویروس کرونا به شدت کاهش یافته است.

این مقام مسؤول شرح داد: متقاضیان توجه کنند که مدت اعتبار گذرنامه کمتر از 6 ماه نباشد و کسانی که قصد اقدام برای اخذ یا تمدید گذرنامه دارند این فرایند را فراموش نکنند.

سرهنگ مرادی با بیان اینکه با الکترونیکی شدن فرایند صدور گذرنامه، امکان جعل و تقلب در این فرایند به حداقل رسیده است، اشاره کرد: لازم است هموطنان از قرار دادن گذرنامه در هم جواری دستگاه های دیجیتالی خودداری کنند چراکه در گذرنامه شناسه ای به شکل تراشه وجود دارد که ممکن است هم جواری با دستگاه های دیجیتالی این شناسه را مخدوش کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 24 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iraniro.ir شناسه مطلب: 1269

به "کاهش چشمگیر تقاضای صدور گذرنامه، دلیل: کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش چشمگیر تقاضای صدور گذرنامه، دلیل: کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید