قطار فوق سریع چین معرفی گردید ، حمل و نقل مسافران با سرعت 600 کیلومتر در ساعت

به گزارش تور ایران، چینی ها قطار فوق سریع خود موسوم به مگلو را با سرعتی فراتر از سرعت هواپیما معرفی کردند. این قطار با سرعت 600 کیلومتر بر ساعت حرکت خواهد نمود.

قطار فوق سریع چین معرفی گردید ، حمل و نقل مسافران با سرعت 600 کیلومتر در ساعت

با تور چین سفری فراموش نشدنی را تجربه کنید.

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، قطار چینی مگلو یک نقطه عطف در صنعت حمل و نقل چین خواهد بود و قرار است با سرعتی فراتر از سرعت هواپیما مسافران را جا به جا کند.

چین کشوری پر جمعیت است و بر همین اساس نیز سرویسهای حمل و نقل درون شهری و برون شهری در این کشور از اهمیتی بسزا برخوردارند. شاید به همین علت باشد که چینی ها به دنبال ارائه سرویس قطار فوق سریعند. این قطار توسط شرکت سهامی راه آهن چین (CRRC) توسعه یافته و اکنون یک دوره آزمایشی را می گذراند. پیشبینی می شود که روند فراوری این سرویس از سال 2021 شروع شود.

طبق گفته معاون CRRC، سرعت 600 کیلومتر بر ساعتی این قطار فوق سریع می تواند مسافران بین پکن و شانگهای را تنها در سه ساعت و نیم جا به جا کند. این در حالی است که در روش جا به جایی به وسیله هواپیما، چهار ساعت و نیم طول می کشد. به نظر می رسد یکی از علل این سرعت، به طراحی جالب قطار مذکور باز می شود. درواقع در طراحی این قطار، چرخ ها به وسیله هوا به جای استفاده از تماس مستقیم با زمین جا به جا می شوند.

نمونه اولیه قطارهای فوق سریع چین در سال 2015 معرفی گردید و این نخستین باری نیست که چینی ها چنین تکنولوژی را رونمایی می نمایند، اما به نظر می رسد این بار شاهد تغییراتی خیره نماینده در طراحی قطار پر سرعت خواهیم بود. پیشبینی می شود در وصرت موفقیت عمده این طرح شاهد صادراتش به دیگر کشورها باشیم.

منبع: انتخاب
انتشار: 2 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iraniro.ir شناسه مطلب: 288

به "قطار فوق سریع چین معرفی گردید ، حمل و نقل مسافران با سرعت 600 کیلومتر در ساعت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قطار فوق سریع چین معرفی گردید ، حمل و نقل مسافران با سرعت 600 کیلومتر در ساعت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید