مقالات گردشگری

خبرنگاران کرونا، خوابگاه های دانشجویی را به تعطیلی کشاند

تهران- خبرنگاران- دانشگاه های شهر تهران با توجه به تعطیلی مراکز آموزشی تا خاتمه هفته جاری و لزوم ضدعفونی کردن محل اسکان دانشجویان برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، تصمیم به تخلیه خوابگاه ها گرفتند.

20 فروردین 1399

کرونا در دنیا؛ تجمع ممنوع، سفرها محدود و مدارس تعطیل (

تحلیل گران پیشتر اعلام کردند که شیوع کرونای جدید می تواند چهارمین رکورد اقتصادی را برای اقتصاد شکننده ایتالیا در 12 سال گذشته رقم بزند.

19 فروردین 1399

وزیر خارجه پاکستان: صلح افغانستان در حضور اسلام آباد رقم خواهد خورد

وزیر خارجه پاکستان اعلام نمود: اسلام آباد نقش موثری در صلح افغانستان دارد و معاهده نهایی نیز در حضور پاکستان امضا خواهد شد.

19 فروردین 1399

ظرفیت هتل های خراسان جنوبی 1200 تخت است

خبرنگاران: معاون گردشگری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی گفت: 1200 تخت و480 اتاق در هتل و آپارتمان های خراسان جنوبی ظرفیت وجود دارد.

18 فروردین 1399

آموزش تخصصی شاغلان صنایع دستی در ارومیه انجام می شود

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی گفت: آموزش تخصصی شاغلان صنایع دستی با موضوع طراحی محصول در ارومیه انجام می شود.

18 فروردین 1399

مصر پرونده ای را درباره نقش قطر در انفجار قاهره به شورای همکاری می فرستد

پس از آنکه شورای همکاری خلیج فارس با اشاره های ضمنی مصر مبنی بر رابطه قطر با انفجار کلیسای قبطی ها مخالفت کرد، یک منبع دیپلمات مسئول گفت که مصر پرونده کاملی را آماده می نماید تا آن را در خصوص گروهک مسئول انفجار کلیسا به شورای همکاری خلیج فارس بفرستد. ...

16 فروردین 1399

استان بوشهر 1655 پروژه نیمه تمام دارد، بعضی پروژه ها غیر لازم است

این گزارش از سلسله گزارشهای معرفی و آنالیز پروژه های نیمه تمام استانی منتشر شده است. لازم به ذکر است پیش از این دو پرونده آنالیز پدیده حاشیه نشینی در استانهای کشور و آنالیز پدیده کم آبی و مدیریت بحران آب در استانهای کشور روی خروجی بخش استان های خبرنگاران...

15 فروردین 1399

23 پروژه عمرانی در بخش الموت شرقی اجرا می شود

به گزارش خبرنگاران، به نقل از روابط عمومی فرمانداری قزوین، سید علی موسوی که به منظور افتتاح پروژه های عمرانی به مناسبت هفته دولت به بخش الموت شرقی سفر کرده بود، اظهارداشت: برای اجرای این پروژه ها در مجموع اعتباری افزون بر 16 میلیارد و 600 میلیون ریال اختصاص...

14 فروردین 1399

بیشترین تلفات رانندگی در شهریورماه اتفاق می افتد

خبرنگاران: طی 10 سال گذشته بیشترین تعداد تلفات حوادث رانندگی در آخرین ماه تابستان و اوج مسافرت های خانوادگی یعنی شهریور اتفاق افتاده است.

13 فروردین 1399

1200تخت به تعداد تخت های مراکز اقامتی آذربایجان غربی اضافه می شود

به گزارش خبرنگاران، جلیل جباری دوشنبه شب در آیین افتتاح هتل آپارتمان غزال در ارومیه تعداد تخت های هتل ها و مراکز اقامتی در استان را چهار هزار و 542 تخت عنوان کرد و اضافه کرد: با توجه به علاقه گردشگران برای حضور در استان باید نسبت به احداث هتل آپارتمان ها...

13 فروردین 1399

ساخت و سازهای گردنه حیران از سال 82 آغاز شده بود

به گزارش خبرنگاران، غلامحسین محسنی اژه ای، سخنگوی قوه قضائیه در هشتادوچهارمین نشست خبری خود با اصحاب رسانه درباره پدیده زمین خواری و ساخت و سازهای غیرمجاز در منطقه گردنه حیران اظهار کرد: این منطقه برای گردشگری بسیار مناسب است و حیف است که با ساخت و سازهای...

13 فروردین 1399

مصوب درآمدهای استان قزوین در امسال 44 درصد افزایش یافت

به گزارش خبرنگاران، محمد علی قاسمی ظهر چهارشنبه به مناسبت هفته دولت در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی استان که در محل اداره کل امور مالی و دارایی استان برگزار گردید، گفت: در اجرای وظایف و مأموریت های ذاتی و سیاست های ابلاغی، هماهنگی و همکاری بسیار مطلوبی...

13 فروردین 1399

تمهیدات سازمان هواپیمایی کشوری برای سفر های نوروزی

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: برای ایام نوروز به شرکت های هواپیمایی اجازه افزایش قیمت بلیت هواپیما را نخواهیم داد.

9 فروردین 1399

تعطیلات آخر هفته و نمایشگاه های هنری، افتتاح بیش از 15 نمایشگاه

نگارخانه ها و گالری های تهران همزمان با شروع آبان ماه با برگزاری نمایشگاه های هنری میزبان علاقه مندان به هنرهای تجسمی هستند.

8 فروردین 1399

افتتاح یک واحد بوم گردی در روستای یلقون آغاج تکاب

واحد بوم گردی آنا در روستای یلقون آغاج تکاب با سرمایه گذاری بخش خصوصی افتتاح شد.

7 فروردین 1399

تهیه اطلس روستایی استان یزد در دانشگاه آزاد اسلامی شهر خاتم، گلخانه پژوهشی ساخته می گردد

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شهرستان خاتم گفت: این مرکز آموزشی دانشگاهی در راستای شناسایی ظرفیت های مناطق دورافتاده و محروم استان یزد اطلس روستایی این استان را تهیه و تنظیم کرد.

7 فروردین 1399

ارگ کلاه فرنگی به میراث فرهنگی خراسان جنوبی واگذار شد

در حاشیه ملاقات اسدالله درویش امیری، معاون مجلس، حقوقی و استانهای سازمان میراث فرهنگی کشور با استاندار خراسان جنوبی، ارگ کلاه فرنگی به میراث فرهنگی واگذار شد.

5 فروردین 1399

تقاضای صدور گذرنامه با کارت انتها خدمت جعلی ، متهم دستگیر شد

معاون مهاجرت و گذرنامه پلیس امنیت عمومی پایتخت از دستگیری فردی که با کارت خاتمه خدمت جعلی تقاضای صدور گذرنامه داشت، اطلاع داد.

3 فروردین 1399

شروع پیش فروش بلیت های قطار نوروزی

براساس خبرهای بدست آمده، از 14 بهمن پیش فروش بلیت های قطار نوروزی بصورت اینترنتی شروع شد.

2 فروردین 1399

پلیس مجسمه ربوده شده افغان ها را باز می گرداند

پلیس متروپولیتن قرار است مجسمه ای که حدود 30 سال پیش از موزه ملی افغانستان ربوده شده بود را به کشور افغانستان بازگرداند.

23 اسفند 1398
تعداد: (264)