علم و تکنولوژی

همراه اول حامی تیم ملی امید شد

همراه اول بطور رسمی به عنوان حامی تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات زیر 23سال آسیا معرفی گردید.

3 اسفند 1398

حضور عاملی در منزل شهدای سانحه سقوط هواپیما

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با حضور در منزل مرحوم شهید مهندس شهاب رعنا از جان باختگان سانحه هوایی اخیر ضمن تسلیت گویی به خانواده آن مرحوم با بازماندگان ابراز همدردی کرد.

28 بهمن 1398

معاونت مالی وزارت امور خارجه؛ درختی که نه میوه داد نه سایه!

ارزیابی اقدامات معاونت دیپلماسی مالی وزرات امور خارجه در یک سال و اندی که از تشکیل آن می گذرد نشان می دهد که دستاورد این نهاد تقریبا هیچ بوده است.

28 بهمن 1398

هجدهمین کنفرانس انجمن هوافضای ایران 29 بهمن برگزار می نماید

هجدهمین کنفرانس انجمن هوافضای ایران در بهمن ماه 1398 توسط دانشکده مهندسی هوافضای دانشگاه صنعتی امیرکبیر و با حمایت سازمان ها، ارگان ها و مراکز تحقیقاتی کشور برگزار خواهد شد.

26 بهمن 1398

انتقاد میرزاده درباره کم توجهی دولت به بودجه آموزش و پرورش، هیچ سالی به آموزش و پرورش توجه جدی نداشته ایم

سخنگوی کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری در مجلس با انتقاد درباره کم توجهی دولت به بودجه آموزش و پرورش گفت: هیچ سالی به آموزش و پرورش توجه جدی نداشته ایم.

26 بهمن 1398

رتبه اول ایران در فرسایش خاک، تائید تنها 2 مالچ زیستی برای تثبیت کانون های ریزگرد

دبیر کارگروه فرسایش و حفاظت خاک در ستاد توسعه فناوری های آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان اینکه ایران در زمینه فرسایش خاک رتبه های اول در دنیا را دارد، گفت: برآوردها نشان می دهد به طور میانگین دو میلیارد تن در...

23 بهمن 1398

روابط تجاری و فرهنگی گیلان با اندونزی گسترش می یابد

سفیر اندونزی در ایران گفت: امیدوارم در آینده نزدیک ارتباط گیلان با یکی از استان های اندونزی در زمینه فرهنگی و تجاری فراهم گردد.باید کوشش کنیم با گسترش روابط میان هیأت های تجاری ایران و اندونزی به ویژه در زمینه های شیلات، کشاورزی و گردشگری با تحریم ها...

23 بهمن 1398

فارس من، پاسخ به یک مطالبه قدیمی کنکوری ها، سهمیه ها مازاد بر ظرفیت کنکور می گردد

وزیر علوم گفت: همیشه یکی از مطالبات داوطلبان کنکور، اختصاص سهمیه ها مازاد بر ظرفیت اصلی کنکور بود که در پیشنهاد جدید دولت، سهمیه ایثارگران به صورت مازاد بر ظرفیت کنکور در نظر گرفته شده است.

22 بهمن 1398

10 موردی که باعث شکست بازاریابی در وبسایت های گردشگری می گردد

طراحی وبسایت برای فروش محصولات و خدمات گردشگری هدف اصلی یک استراتژی بازاریابی گردشگری می باشد و می تواند بیان کننده موفقیت یا شکست شما در رسیدن به اهداف فروش شما باشد.

21 بهمن 1398

خودروی مدل 3 تسلا قدرتمندتر می شود

به گزارش خبرنگاران به نقل از انگجت، از جمله تغییراتی که در تسلا 3 به روز شده می توان به استفاده از یک باتری 100 کیلووات ساعتی اشاره کرد. به طور قطع استفاده از این باتری جدید برد مدل 3 را بعد از هر بار شارژ افزایش می دهد.

20 بهمن 1398

راهنمای استفاده از چادر مسافرتی ؛ اقامت در هتل سیار هزار ستاره

کیسه خواب، مناسب ترین ابزار برای خوابیدن در چادر مسافرتی است. ضمن این که حمل و نقل آن در مقایسه با حمل و نقل شش! دست لحاف و تشک و بالش، آسان تر و امروزی تر است.

17 بهمن 1398

ساده ترین راه برای تشخیص سرطان دهان و گلو

محققان به تازگی یک روش جدید برای تشخیص سرطان دهان و گلو توسعه داده اند که بواسطه آزمایش بزاق دهان به راحتی می توان از ابتلا به این نوع سرطان آگاه شد.

11 بهمن 1398

عدم قطع اینترنت به صحن مجلس می رود

حمیده زرآبادی نایب رئیس کمیته ارتباطات کمیسیون صنایع و معادن مجلس نیز از ارائه طرح دوفوریتی برای اعمال هرگونه قطعی اینترنت با مجوز مجلس اطلاع داد. وی نیز بیان کرد که در صورت تصویب طرح دوفوریتی الزام دسترسی به خدمات اینترنت، اعمال هرگونه قطعی یا محدودیت...

7 بهمن 1398

7 گام ساده برای افزایش سرعت اینترنت خانگی

غالب کاربران اینترنت ADSL در ایران از کیفیت و سرعت آن راضی نیستند. این کاربران به اینترنتی پرسرعت تر احتیاج دارند و همواره انگشت اتهام را به سوی شرکت های سرویس دهنده اینترنت می گیرند.

4 بهمن 1398

استان تهران دومین استان فقیر کشور از نظر منابع آبی

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران با اشاره به افزایش مصرف آب در تهران از ابتدای سال جاری تاکنون، نسبت به سال گذشته گفت: استان تهران دومین استان فقیر کشور از نظر منابع آبی است.

4 بهمن 1398

کلانتری: توسعه آموزش های محیط زیست یکی از اساسی ترین نیازهای کنونی ایران است

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در ملاقات با سفیر سوئیس ضمن استقبال از گسترش همکاری بخش های تحقیقاتی و آموزشی ایران و سوییس در زمینه محیط زیست گفت: توسعه آموزش های محیط زیست یکی از اساسی ترین نیازهای کنونی ایران است.

3 بهمن 1398

نشست تخصصی گردشگری الکترونیک در خراسان شمالی برگزار می گردد

نشست تخصصی گردشگری الکترونیک و آینده دنیای سفر در حاشیه نمایشگاه پژوهش و فناوری خراسان شمالی در محل نمایشگاه بین المللی بجنورد برگزار می گردد.

3 بهمن 1398

میراث داوینچی در ایتالیا؛ پانصد سال پس از مرگ هنرمند

بسیاری از آثار لئوناردو داوینچی از نقاط مختلف دنیا در نمایشگاهی بزرگ در لوور جمع آوری و به نمایش گذاشته شدند. اما هنوز آثار زیادی هستند که در شهرهای کوچک و بزرگ ایتالیا باقی مانده اند.

2 بهمن 1398

کم فروشی اینترنت اپراتورها اثبات نشد

یک مقام مسئول در رگولاتوری با بیان اینکه قیمت هر گیگابایت اینترنت به صورت آزاد حدود 42 هزار تومان محاسبه می شود، گفت: موردی از کم فروشی و حجم خوری اینترنت از سوی اپراتورها اثبات نشده است.

2 بهمن 1398

آمریکا با پروژه آیلپ جوانان عراقی را در مقابل حکومت قرار می دهد، دلار بگیر، شعار بده، جریان ساز شو !

آمریکا با مستمسک یک دوره آموزشی با بن مایه تفریحی، آموزشی و اجتماعی افرادی را تربیت نموده که این روزها خط دهی آشوب ها و اغتشاشات را با تحریک مردم به ماندن در خیابان ها و سر دادن شعارهای ضد دولتی برعهده دارند.

1 بهمن 1398
تعداد: (127)