لیست جلسات CAS منتشر شد، نه اسمی از جودو است نه پرسپولیس و برانکو!

به گزارش تور ایران، ورزش ایران بخصوص فوتبال در سال های اخیر یکی از مشتریان جدی دادگاه عالی ورزش بوده است تا در آرایی که فیفا یا دیگر مجامع بین المللی علیه باشگاه ها، فدراسیون ها و یا ورزشکاران ایرانی صادر نموده اند، دادخواهی کند.

لیست جلسات CAS منتشر شد، نه اسمی از جودو است نه پرسپولیس و برانکو!

یکی از پر سر و صداترین پرونده های ایران در ماه های گذشته، شکایت پرسپولیس از برانکو ایوانکوویچ سرمربی سابق خود به CAS است. این باشگاه که در فیفا به پرداخت یک میلیون و 50 هزار یورو به علاوه سود 5 درصدی به برانکو و 350 هزار یورو به دستیاران این مربی محکوم شده بود، برای وقت کُشی به دادگاه عالی ورزش شکایت کرد.

به این ترتیب پرسپولیس که می داند در نهایت در این پرونده هم بازنده است، زمان بیشتری خواهد داشت تا پرداخت غرامت به برانکو و یا اتفاقاتی که ممکن است باعث محرومیت از نقل و انتقال یا کسر امتیاز این تیم گردد را به تعویق اندازد.

آنالیز لیست مدعوین به دادگاه عالی ورزش نشان می دهد حداقل تا 16 نوامبر (26 آبان) جلسه شکایت پرسپولیس از برانکو و فیفا برگزار نمی گردد و خیال پرسپولیس می تواند تا چند ماه دیگر راحت باشد.

موضوع مهم دیگر مرتبط با دادگاه CAS، شکایت فدراسیون جودو ایران از فدراسیون جهانی در ارتباط با مباحث تعلیق جودو ایران است. طبق اعلام مسئولان کمیته ملی المپیک، قرار بود جلسه رسیدگی به پرونده شکایت ایران از فدراسیون جهانی جودو 20 فروردین ماه در لوزان سوئیس برگزار گردد که به دلیل شیوع ویروس کرونا به درخواست طرفین پرونده به 26 شهریورماه موکول شد.

سیدرضا صالحی امیری رئیس کمیته المپیک هم در اظهار نظر اخیر خود اظهار داشت جلسه دادگاه CAS شهریورماه برگزار می گردد و ایران به پیروزی در این پرونده امیدوار است: دلایل اثبات حقانیت جودو ایران را شهریور در دادگاه ارائه می کنیم. جهت دیپلماسی و حقوقی و حمایت از جودو را دنبال کردیم که نتایج آن را در شهریور خواهیم دید.

این در حالی است که در لیست منتشر شده در سایت دادگاهCAS، روز 26 شهریور (16 سپتامبر) هیچ جلسه ای ثبت نشده است.

در واقع در تاریخ اعلام شده از سوی مسئولان کمیته ملی المپیک، دادگاه CAS نشستی برای آنالیز پرونده تعلیق جودو ایران ندارد و حداقل تا 16 نوامبر (26 آبان) هم قرار نیست این جلسه تشکیل گردد (طبق لیست اعلام شده در سایت CAS).

به گزارش تور ایران، پیش از این اعلام شده بود هیأتی متشکل از محمدرضا داورزنی، نصرالله سجادی، آرش میراسماعیلی و وکیل پرونده فدراسیون جودو ایران قرار است 23 شهریور به منظور حضور در جلسه دادگاه عالی ورزش راهی لوزان سوئیس گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 17 شهریور 1399 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: iraniro.ir شناسه مطلب: 1256

به "لیست جلسات CAS منتشر شد، نه اسمی از جودو است نه پرسپولیس و برانکو!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لیست جلسات CAS منتشر شد، نه اسمی از جودو است نه پرسپولیس و برانکو!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید