مالیات اینفلوئنسر ها عادلانه است؟

به گزارش تور ایران، تسنیم نوشت: براساس اطلاعات جمع آوری شده از سوی سازمان امور مالیاتی، از بین 515 نفر از اینفلوئنسر ها در سال 1400، مجموع عایدی 123 نفر از آن ها 2 هزار و 300 میلیارد تومان شناسایی شده است که مالیات تشخیصی آن ها به وسیله سازمان امور مالیاتی برای این افراد در مجموع 17 میلیارد تومان بوده است. سخنگوی سازمان امور مالیاتی اعلام نموده است که از مجموع این 123 نفر تنها 23 نفر مالیات خود را پذیرفته اند.

مالیات اینفلوئنسر ها عادلانه است؟

این آمار ها به این معنا است که از مجموع عایدی سالانه حدود 19 میلیارد تومان به ازای هر یک از این 123 نفر تنها 17 میلیارد تومان مالیات تشخیص داده شده است، این در حالی است که عمده عایدی این اشخاص باید به عنوان سود شناسایی گردد چرا که مانند مشاغلی که با هزینه های متعددی روبرو هستند، هزینه قابل قبولی ندارند.

نکته دیگری که وجود دارد این است که سازمان امور مالیاتی برای بعضی صاحبان مشاغل در حوزه خدمات ضرایب مالیاتی بیش از 30 درصد در نظر گرفته است، به این ترتیب اگر عایدی مؤدی در چنین شرایطی حدود 5 میلیارد تومان باشد، مالیات او با کسر معافیت مالیاتی سالانه بیش از 500 میلیون تومان خواهد بود.

در نتیجه ارقام مربوط به مالیات اینفلوئنسر ها این سؤال را به وجود آورده است؛ چگونه ممکن است از عایدی 2.3 هزار میلیارد تومانی این افراد تنها 17 میلیارد تومان مالیات تشخیص داده گردد؟! این مسئله شائبه تبعیض را دامن می زند به خصوص به این علت که بعضی مشاغل دیگر با ضریب های بالای مالیاتی روبرو هستند که این مسئله سبب تشخیص مالیات های سنگین برای آن ها شده است.

منبع: فرارو
انتشار: 14 تیر 1402 بروزرسانی: 14 تیر 1402 گردآورنده: iraniro.ir شناسه مطلب: 2412

به "مالیات اینفلوئنسر ها عادلانه است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مالیات اینفلوئنسر ها عادلانه است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید