مسابقه طراحی سردر اصلی دانشگاه شیراز بهمن ماه برگزار می شود

کارشناس معماری دانشگاه شیراز گفت: این دانشگاه در صدد است برای طراحی سردر، ساماندهی و طراحی محوطه ورودی شرقی پردیس ارم، با هدف ایجاد هماهنگی مفهومی طرح با نقش هویتی مسابقه ای برگزار کند.

مسابقه طراحی سردر اصلی دانشگاه شیراز بهمن ماه برگزار می شود

قطبی کارشناس معماری، دانشگاه شیراز در گفتگو با خبرنگار دانشگاه خبرنگاران با اشاره به فراخوان برگزاری مسابقات ملی طراحی معماری سردر اصلی دانشگاه شیراز گفت: جایگاه ورودی دانشگاه شیراز، از ویژگی ها و امتیازات خاصی برخوردار است. این فضا علاوه بر کارکرد اصلی، به عنوان یک فضای ارتباطی، از لحاظ ادراکی و بصری نیز رابط بین معماری این فضا با مخاطبان آن در سطح شهری و بین المللی است.

قطبی عنوان کرد: بنابراین در طراحی این فضا ارائه معیار ها برای مطرح نمودن ارزش ها و هویت فرهنگی، اجتماعی و معماری اسلامی ایران ضروری است. در این راستا دانشگاه شیراز در صدد است برای طراحی سردر، ساماندهی و طراحی محوطه ورودی شرقی پردیس ارم، با هدف ایجاد هماهنگی مفهومی طرح با نقش هویتی دانشگاه شیراز، مسابقه ای برگزار کند.

کارشناس معماری دانشگاه شیراز بیان نمود: خلاقیت و نوآوری با نگاه فناورانه و بوم گرایی خلق اثری ماندگار شاخص و هماهنگ با اهداف دانشگاه و در بردارنده هویت علمی و پویای دانشگاه شیراز، توجه به مسائل نشانه شناسی و لحاظ معنا و روح معماری اسلامی دانشگاه شیراز، توجه به جلوه های نور پردازی، توجه به جزئیات تکنولوژی ساخت و مصالح اتصالات و نوع سازه و غیره... مواردی است که شرکت کنندگان باید رعایت کنند.

وی در ادامه گفت: خلاقیت و ابداع در طرح به روز بودن، توجه به مسائل خاص پروژه، میزان هماهنگی با سایت و بستر طرح و غیر معیار ارزشیابی طرح شرکت کنندگان در این مسابقه است.

قطبی تاکید کرد: مهلت ثبت نام این مسابقه تا 18 دی ماه، همچنین آخرین مهلت تحویل آثار به دبیر خانه 2 بهمن ماه، زمان داوری نیمه بهمن ماه و زمان اعلام نتایج نیمه دوم بهمن خواهد بود.

لازم به ذکر است، علاقه مندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت www.sar-dar.shirazu.as.ir مراجعه کنند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 26 دی 1398 بروزرسانی: 26 دی 1398 گردآورنده: iraniro.ir شناسه مطلب: 726

به "مسابقه طراحی سردر اصلی دانشگاه شیراز بهمن ماه برگزار می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسابقه طراحی سردر اصلی دانشگاه شیراز بهمن ماه برگزار می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید