گزارش خبرنگار اعزامی خبرنگاران از اندونزی، 3 طلا، یک نقره و 3 برنز حاصل کوشش ورزشکاران ایران در روز خداحافظی بهداد سلیمی

به گزارش تور ایران، روز نهم از بازی های آسیایی 2018 اندونزی با کسب 3 طلا، یک نقره و 3 برنز برای کاروان ایران به سرانجام رسید.

گزارش خبرنگار اعزامی خبرنگاران از اندونزی، 3 طلا، یک نقره و 3 برنز حاصل کوشش ورزشکاران ایران در روز خداحافظی بهداد سلیمی

برای دیدن زیباترین جزیره اندونزی با تور بالی همراه شوید.

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرنگاران از اندونزی، مسابقات روز نهم بازی های آسیایی 2018 اندونزی امروز (دوشنبه) برگزار گردید و کاروان ایران با کسب 3 طلا، یک نقره و 3 برنز به کار خود در این روز خاتمه داد. در رقابت های امروز بهداد سلیمی در وزنه برداری، بهمن عسگری در کاراته و حسین کیهانی در دوومیدانی طلا گرفتند، سعید علی حسینی در وزنه بردار نقره ای شد و پگاه زنگنه و ذبیح الله پورشیب در کاراته به همراه تیم تیراندازی با کمان میکس کامپوند به مدال برنز دست یافتند.

نتایج ورزشکاران ایران به توضیح زیر است:

کاراته

- وزن 68- کیلوگرم بانوان: پگاه زنگنه با توجه به قرعه استراحت در دور اول در نخستین ملاقات خود در مرحله یک چهارم نهایی مقابل حریفی از قزاقستان نهاده شد و این رقابت در نهایت بدون کسب امتیاز خاتمه یافت تا بر اساس قانون هانتی (رای داوران) نماینده ایران بازنده اعلام گردد. با صعود حریف قزاق به فینال٬ زنگنه هم راهی جدول شانس مجدد شد. وی در رپه شارژ با حساب 3 بر صفر از سد دیلدور آنا دوردیوا از ازبکستان گذشت و به ملاقات رده بندی رسید تا برای کسب مدال برنز کوشش کند.

زنگنه در ملاقات رده بندی به مصاف حریفی از ویتنام رفت و 10 بر صفر به پیروزی دست یافت و صاحب مدال برنز شد. این نخستین مدال ایران در روز نهم و سیزدهم برنز کاروان کشورمان در این دوره از بازی ها بود.

- وزن 75- کیلوگرم مردان:بهمن عسگری در مرحله یک شانزدهم نهایی مقابل عبدل باسط واحدی حریف افغانستانی نهاده شد و با نتیجه 8 بر صفر به پیروزی رسید. عسگری در دور دوم نیز با نتیجه 8 بر صفر از سد خانگاخو اوگونخو از مغولستان گذشت. کاراته کای کشورمان در بازی بعد مقابل نماینده تایلند با نتیجه 2 بر صفر پیروز شد و به نیمه نهایی رسید. عسگری در این مرحله و در تقابل با حریفی از چین تایپه، مبارزه را با نتیجه صفر - صفر به خاتمه رساند و بر اساس قانون هانتی (رای داوران) به عنوان فرد پیروز راهی فینال شد.

عسگری در فینال به مصاف رائف عادل الترکستانی از عربستان رفت و 5 بر صفر به پیروزی رسید و مدال طلا را بر گردن آویخت. این پانزدهمین طلای کاروان ایران در بازی های آسیایی 2018 است.

- وزن 84- کیلوگرم ذبیح الله پورشیبدر دور اول به مصاف جواهر حیدراف از تاجیکستان رفت و با نتیجه 8 بر صفر پیروز شد. پورشیب با این برد به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت. او در این مرحله برابر نماینده نپال نهاده شد که حریف هانسوکو (اخراج) شد و تا نماینده ایران راهی نیمه نهایی گردد.

پورشیب در مرحله نیمه نهایی مقابل نماینده کویت پس از تساوی 5 بر 5 ، با قانون سن شو (کسب امتیاز اول) بازنده شد و گام به ملاقات رده بندی گذاشت. پورشیب در ملاقات رده بندی سایان محمود از اردن را 3 بر 2 شکست داد و به مدال برنز رسید.

کانوپولو:

تیم کانوپولو مردان با نتیجه 16 بر یک میزبان مسابقات اندونزی را شکست داد. این تیم در دومین مسابقه خود 4 بر 2 سنگاپور را مغلوب کرد. آخرین ملاقات مقدماتی تیم مردان کشورمان فردا صبح ساعت 8:30 به وقت محلی به ملاقات مالزی می رود.

مسابقات این ماده آزمایشی است و در جدول مدال قرار ندارد.

- تیم کانوپولوی بانوان کشورمان اولین بازی خود را برابر سنگاپور برگزار کرد در خاتمه با نتیجه 3 بر 2 بازنده شد. تیم کشورمان در دومین ملاقات خود برابر مالزی نهاده شد و 19 بر صفر به پیروزی دست یافت.

سوارکاری:

- تیم سوارکاری چهار نفره ایران متشکل مسعود مکاری نژاد، فرهنگ صادقی، آریان روانبخش و داوود پور رضایی توانستند در میان 17 تیم با امتیاز 35 رتبه سیزدهم را به خود اختصاص بدهند. مرحله نهایی این مسابقات فردا برگزار خواهد شد.

- مسابقات استارت انفرادی برگزار گردید که مسعود مکاری نژاد در میان 68 ورزشکار رتبه 43، داوود پوررضایی رتبه 44 و فرهنگ صادقی رتبه 48 را به خود اختصاص دادند. آریان روانبخش نیز به دلیل امتناع اسبش از پرش روی مانع از دور مسابقه حذف و مشترکاً با چهار سوارکار دیگر رتبه 63 را به خود اختصاص داد. او می تواند در مسابقات تیمی حضور پیدا کند.

تنیس روی میز:

- تیم ملی مردان ایران در سومین ملاقات خود در مرحله گروهی به مصاف مالدیو رفت و به راحتی با نتیجه 3 بر صفر از سد این حریف گذشت. تیم ایران در این ملاقات با ترکیب نوشاد عالمیان، نیما عالمیان و افشین نوروزی برابر حریف نهاده شد که هر سه ملی پوش با نتایج مشابه 3 بر صفر پیروز شدند.

تیم ملی تنیس روی میز ایران در یک ملاقات حساس برای صعود از مرحله گروهی از ساعت 16 به مصاف تایلند رفت و با نتیجه 3 بر یک پیروز شد. ایران با این پیروزی به عنوان تیم دوم از گروه صعود کرد و در جمع هشت تیم برتر این مسابقات نهاده شد.

ایران در مرحله یک چهارم نهایی به مصاف چین تایپه رفت و به نتیجه 3 بر صفر بازنده شد و از صعود به مرحله نیمه نهایی بازماند. نوشاد عالمیان، نیما عالمیان و امین احمدیان در ترکیب تیم ایران بودند که برابر حریفان بازنده شدند.

دوچرخه سواری پیست:

- تیم ملی ایران با ترکیب محمد دانشورخرم، احسان خادمی، علی علی عسگری در ماده تیم اسپرینت رقابت کرد و با ثبت زمان 45 ثانیه و 324 هزارم ثانیه در رده هفتم ایستاد و از صعود به نیمه نهایی و فینال بازماند.

اسکواش زنان:

- تیم ملی اسکواش بانوان در اولین ملاقات خود در بازی های آسیایی 2018 به مصاف هند رفت و 3 بر صفر بازنده شد. حدیث فرزاد، غزال شرف پور و فرشته اقتداری بازیکنان تیم ملی اسکواش بانوان ایران در این بازی ها هستند. تیم کشورمان فردا به مصاف تیم هنگ کنگ و تایلند می رود.

تیراندازی با کمان:

- تیم میکس کامپوندمتشکل از فرشته قربانی و نیما محبوبیدر ملاقات رده بندی مقابل سنگاپور نهاده شد و با امتیاز 155 بر 152 این حریف را شکست داد و به مدال برنز دست یافت. این نخستین مدال کاروان تیروکمان در بازی های آسیایی 2018 و چهاردهمین برنز کاروان ایران در این بازی هااست.

بسکتبال:

- تیم ملی بسکتبال ایران در مرحله یک چهارم نهایی مقابل ژاپن نهاده شد و با نتیجه 93 بر 67 به پیروزی دست یافت تا راهی نیمه نهایی گردد. شاگردان مهران شاهین طبع در کوارترهای اول، سوم و چهارم به ترتیب با نتایج 25 بر 14، 25 بر 19 و 26 بر 13 بر حریف غلبه کردند و فقط در کوارتر دوم 21 بر 17 باختند.

تیم ملی ایران در مرحله نیمه نهایی به مصاف کره جنوبی خواهد رفت.

وزنه برداری:

- بهداد سلیمی در حرکت یک ضرب کار خود را با وزنه 200 کیلوگرمی شروع کرد که در مهار آن پیروز بود. سلیمی در کوشش دوم وزن 206 کیلوگرمی را انتخاب کرد که آن را بالای سر نگه نداشت. او در کوشش سوم پیروز به مهار وزنه 208 کیلوگرمی شد و پس از علی حسینی در رده دوم نهاده شد.

سلیمی در دو ضرب ابتدا پیروز به مهار وزن 237 کیلوگرمی شد و در کوشش دوم وزن 246 کیلوگرمی را مهار کرد. سلیمی در کوشش سوم وزنه 253 کیلوگرمی را مهار کرد و با مجموع 461 کیلوگرم به کار خود خاتمه داد و قهرمان شد و شانزدهمین طلای کاروان ایران را به ارمغان آورد. سلیمی پس از کسب مدال طلا، رسماً از دنیای قهرمانی خداحافظی کرد.

- سعید علی حسینی در حرکت یک ضرب و در نخستین کوشش پیروز به مهار وزنه 201 کیلوگرمی نشد، اما در بار دوم همین وزنه 201 کیلوگرمی را مهار کرد. علی حسینی در کوشش سوم وزنه 208 کیلوگرمی را انتخاب کرد و پیروز به مهارش شد تا حرکت یک ضرب را با همین رکورد به خاتمه برساند و در صدر قرار بگیرد.

علی حسینی در دو ضرب کار خود را با انتخاب وزن 240 کیلوگرمی شروع کرد و با پیروزیت آن را بالای سر نگه داشت. وی در بار دوم درخواست وزن 248 کیلوگرمی کرد که در مهار آن پیروز بود. علی حسینی در کوشش سوم وزن 254 کیلوگرمی را به زمین انداخت و در نهایت با مجموع 456 کیلوگرم به مدال نقره دست یافت. این پانزدهمین نقره کاروان ایران در این دوره از بازی ها است.

سنگ نوردی

- مرحله مقدماتی مسابقات سنگ نوردی ماده سرعت بخش امدادی برگزار گردید و طی آن ترکیب سه نفره بانوان ایران با عنوان پنجمی راهی فینال شد. اعظم کرمی، حدیث نظری و کبری لگزایی فر ترکیب سه نفره ایران در این مسابقات بودند که در دور نخست پیروز شدند تایلند را شکست دهند.

در مرحله فینال تیم ایران مقابل تیم دوم اندونزی به پیروزی رسید و راهی مرحله نیمه نهایی این بخش شد. این نتیجه برای ایران درحالی رقم خورد که نفر سوم تیم اندونزی مرتکب خطا شد و داوران رای به فزونی ملی پوشان کشورمان دادند. در مرحله مقدماتی احتساب زمان بهتر، 8 تیم برتر مسابقات را تعیین می کرد اما در مرحله بعد فقط تیم برنده می توانست تیم صعودکننده باشد.

بانوان ایران در مرحله نیمه نهایی ابتدا مقابل تیم اول اندونزی بازنده شدند و در ملاقات رده بندی نیز مسابقه را به تیم اول چین واگذار کردند. در خاتمه مسابقات تیم اول اندونزی طلا گرفت و تیم دوم چین مدال نقره را بدست آورد.

- تیم ملی سنگ نوردی مردان با ترکیب احسان اسرار، مهدی علیپور و رضا علیپور ترکیب تیم سه نفره ایران هم پیروز شد با شکست تایلند راهی فینال مسابقات ماده سرعت بخش امدادی گردد. تیم ملی ایران در مرحله مقدماتی عنوان چهارمی را بدست آورد. تیم کشورمان در مرحله فینال برابر چین بازنده شد و از صعود به جمع چهار تیم برتر بازماند.

بوکس:

- امید احمدی صفا در وزن 49 کیلوگرم در مرحله یک شانزدهم برابر نماینده کره شمالی با نتیجه 3 بر 2 بازنده شد و حذف شد.

- شاهین موسوی در وزن 75 کیلوگرم برابر نماینده سوریه نهاده شد و با نتیجه 5 بر صفر به پیروزی رسید.

دوومیدانی:

- حسین کیهانی در فینال 3 هزار بامانع با زمان 8:22:79 دقیقه به مقام قهرمانی رسید و هفدهمین طلای کاروان ایران را به خود اختصاص داد. او با این زمان رکورد بازی های آسیایی را شکست.

در بازی های آسیایی هم این رکورد در اختیار طارق محمد طاهر بحرینی بود که 8:25:89 دقیقه را در بازی های گوانجو به دست آورد که کیهانی با زمان 8:22:79 دقیقه رکورد او را شکست. رکورد جهانی و آسیایی این ماده در اختیار سیف سعید شاهین قطری است که زمان 7:53:63 دقیقه را در سال 2004 به جای گذاشته است.

- امیر مرادی در مرحله مقدماتی دوی 800 متر در گروه دوم قرار داشت و با زمان 1:48:31 دقیقه در رده دوم نهاده شد و فینالیست شد.

منبع: تسنیم
انتشار: 5 بهمن 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: iraniro.ir شناسه مطلب: 752

به "گزارش خبرنگار اعزامی خبرنگاران از اندونزی، 3 طلا، یک نقره و 3 برنز حاصل کوشش ورزشکاران ایران در روز خداحافظی بهداد سلیمی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گزارش خبرنگار اعزامی خبرنگاران از اندونزی، 3 طلا، یک نقره و 3 برنز حاصل کوشش ورزشکاران ایران در روز خداحافظی بهداد سلیمی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید