5 عادت را کنار بگذارید تا لاغر شوید

به گزارش تور ایران، بعضی عادت های بد در زندگی ما وجود دارد که مانع از کاهش وزن می گردد و باید از انجام آنها خودداری کرد. به گزارش خبرنگاران به نقل از روسیا الیوم، ایرینا بیساروا متخصص تغذیه روس با اشاره به این که یک سری عادت های بد مانع از کاهش وزن می شوند، پنج اشتباه ما را یادآوری می نماید:

5 عادت را کنار بگذارید تا لاغر شوید

کم تحرکی

اول از همه و مهم تر این که، باید زندگی بی تحرک که متابولیسم را کند می نماید و در تجمع چربی ها نقش دارد، متوقف کنیم.

خوردن میوه در شب

یکی دیگر از این عادت های بد، خوردن میوه هنگام شب است؛ در حالی که میوه باید در نیمه اول روز تا ساعت 4 بعد از ظهر خورده گردد. میوه ها اگرچه حاوی قند های طبیعی هستند اما این قند ها گلوکز، فروکتوز و ساکارز هستند بنابراین خوردن آن ها هنگام شب توصیه نمی گردد به این دلیل که به افزایش وزن یاری می نماید.

دیر خوابیدن

عادت دیگری هم وجود دارد که در کاهش وزن اختلال ایجاد می نماید و آن دیر خوابیدن است زیرا هنگامی که به موقع می خوابید ایمنی بدن تقویت و تعادل هورمون ها حفظ می گردد.

تند غذا خوردن

وی یکی دیگر از عادت های بد برای کاهش وزن را سریع غذا خوردن دانست. وقتی خیلی سریع غذا می خوریم، بدن وقت لازم برای هضم غذا را ندارد و سیری اتفاق نمی افتد از این رو این احتمال به وجود می آید که خیلی بیشتر از احتیاج واقعی خود غذا بخوریم.

نخوردن صبحانه

یکی دیگر از عادت های بد این است که بعضی افراد ترجیح می دهند صبحانه نخورند، اما ضروری است حداقل یک وعده غذایی سبک داشته باشیم زیرا خوردن صبحانه فرایند متابولیسم را آغاز می نماید و به بدن انرژی می دهد. همچنین نخوردن صبحانه یاریی به کاهش وزن نمی نماید.

منبع: همگردی
انتشار: 31 خرداد 1400 بروزرسانی: 31 خرداد 1400 گردآورنده: iraniro.ir شناسه مطلب: 1806

به "5 عادت را کنار بگذارید تا لاغر شوید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 عادت را کنار بگذارید تا لاغر شوید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید