آلمان و هلند اینترنت نظامی مشترک راه اندازی می نمایند

به گزارش تور ایران به نقل از زد دی نت، مقامات دولتی آلمان و هلند در هفته جاری توافقنامه ای امضا کردند تا نخستین اینترنت نظامی مشترک دنیا را بسازند.

آلمان و هلند اینترنت نظامی مشترک راه اندازی می نمایند

در سفر با تور هلند از کشور گلهای لاله دیدن کنید.

این توافقنامه در بروکسل امضا شده است. نام اینترنت نظامی هلندی- آلمانی نیزTactical Edge Networking یا به طور مخفف TEN است. این نخستین باری است که دو کشور برای ایجاد شبکه اینترنت مشترک نظامی با یکدیگر همکاری می نمایند. البته این پروژه در حقیقت آزمایشی برای متحدکردن شبکه های اینترنت نظامی دیگر کشورهای عضو ناتو در آینده است.

به نظر می رسد طبق برنامه اصلی قرار است کشورهای عضو ناتو شبکه های اینترنتی نظامی خود را با یکدیگر به اشتراک بگذارند و استانداردهای مشترک جدید و ارتقا یافته ای ایجاد و در کشورهای عضو به کار گرفته گردد.

مقر اصلی TEN در کوبلنز آلمان خواهد بود و علاوه بر آن یک مرکز طراحی و نمونه اولیه سازی در آمرسفورت هلند ساخته می گردد.

TEN عملیات های مخابراتی زمینی ارتش آلمان و برنامه ارتباطات تاکتیکی FOXTROT وزارت دفاع هلند را ادغام می نماید. نیروهای نظامی که با این شبکه کار می نمایند رایانه، رادیو، تبلت و تلفن های یکسانی دارند.

تخمین زده می گردد تامین دوباره تجهیزات برای هزاران سرباز و وسیله نقلیه که با شبکه اینترنتی جدید همخوانی داشته باشد، هزینه ای چند میلیون یورویی به دو کشور تحمیل کند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 مرداد 1398 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: iraniro.ir شناسه مطلب: 293

به "آلمان و هلند اینترنت نظامی مشترک راه اندازی می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آلمان و هلند اینترنت نظامی مشترک راه اندازی می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید