احتمال بالای انحلالِ باشگاه سوئدی به خاطر سامان قدوس

به گزارش تور ایران، به گزارش خبرنگاران، سامان قدوس ملی پوش فوتبال ایران تا سال گذشته عضو تیم اوسترشوندس سوئد بود. این بازیکن در جابجایی تابستانی ابتدا با باشگاه اوئسکا اسپانیا به توافق رسید اما در نهایت و با نظر باشگاه اوسترشوندس به تیم آمیان فرانسه رفت. این موضوع شکایت باشگاه اوئسکا به فیفا را در پی داشت و باعث محرومیت و جریمه قدوس و باشگاه اوسترشوندس شد.

احتمال بالای انحلالِ باشگاه سوئدی به خاطر سامان قدوس

روزنامه AS اسپانیا در گزارشی با تشریح اتفاقات اتفاق افتاده نوشت: فیفا باشگاه اوسترشوندس را به خاطر انتقال بازیکنی به تیم آمیان فرانسه که قبلا با اوئسکا قرارداد داشت به مبلغ 4 میلیون یورو جریمه کرد. این چهار میلیون یورو برای باشگاه اوئسکا در معرض خطر است؛ تنگنایی که ممکن است کلید فصل آینده باشد و در حال حاضر به خاطر شرایط بد اقتصادی باشگاه بدهکار اوسترشوندس در خطر قرار گرفته است.

فیفا باشگاه اوسترشوندس را بعد از عقد قرارداد سامان قدوس با تیم آمیان 4 میلیون یورو جریمه کرد. این بازیکن ایرانی با سابقه بازی در جام جهانی به مدت چهار ماه محروم شد. اوسترشوندس هم از دو پنجره جابجایی محروم شد و بدون اینکه بتواند خودش را تقویت کند باید 4 میلیون یورو جریمه هم بپردازد. این باشگاه باید پیش از روز سوم ژوئن مسائل اقتصادی خود را برطرف کند در غیر اینصورت طبق قانون سوئد منحل خواهد شد.

با بدهی نزدیک به دو میلیون یورو، بدون در نظر دریافت بدهکاری به باشگاه اوئسکا، و باتوجه به کاهش 60 درصدی درآمد باشگاه ها بعد از شیوع ویروس کرونا شرایط کاملا برای تیمی که در سال 18-2017 در لیگ اروپا بازی نموده است (اوسترشوندس) به شدت به خطر می افتد.

تیم سوئدی خواهان تجدیدنظر در رای فیفا شده و منتظر رای نهایی است. از سوی دیگر بازیکن ایرانی از ماه ژانویه به بازی ها بازگشت و بعد از طی کردن دوران مصدومیت پیروز شد در ملاقات آمیان با المپیک مارسی گلزنی کند تا تیمش در این مسابقه به نتیجه تساوی برسد. در همین حال باشگاه اوئسکا منتظر نتیجه اتفاقات است و امیدوار است تا برای فصل بعد مبلغ 4 میلیون یورو داشته باشد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 27 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iraniro.ir شناسه مطلب: 1060

به "احتمال بالای انحلالِ باشگاه سوئدی به خاطر سامان قدوس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال بالای انحلالِ باشگاه سوئدی به خاطر سامان قدوس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید