برندسازی عامل کلیدی در جذب گردشگر است

به گزارش تور ایران، فرشاد رستمی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه توسعه گردشگری یک ضرورت اقتصادی برای هر کشور است، بیان نمود: هر کشور به تناسب پیشینه و ظرفیت های خود برای حضور موفق در عرصه گردشگری رقابت جهانی دارد.

برندسازی عامل کلیدی در جذب گردشگر است

وی اضافه کرد: چون صنعت گردشگری لحظه به لحظه سهم بیشتری از اقتصاد دنیا را به خود اختصاص می دهد، بیشتر کشورها کوشش می نمایند جذب گردشگر را بـه عنوان یکی از منابع درآمد سرشار ارزی در دستور کار خود قرار دهند.

رستمی گفت: پشتوانه های فرهنگی، تاریخی، مذهبی و طبیعی هر منطقه، به صورت بالقوه زیرساختی بـرای حضور در میدان رقابت دنیای گردشگری است و در این میان، تنوع اقلیمی، طبیعی، میراث فرهنگی و تـاریخی شگفت انگیز و کم نظیر آذربایجان راه را برای ارتقا صنعت گردشگری هموارتر نموده است.

وی ادامه داد: آذربایجان شرقی با دارا بودن ظرفیت های طبیعی، تاریخی و تنوع آداب و رسوم در شهرها و روستاهای خود از جلوه های نابی برخوردار است، بر این اساس اداره کل میراث فرهنگی استان برای بهره مندی و استفاده از ظرفیت های گردشگری شهری و روستایی خود با تدوین برنامه های گسترده اعم از برگزاری جشنواره ها و نمایشگاه های متنوع، درصدد معرفی هر چه بیشتر جاذبه ها و ظرفیت های گردشگری استان به شهروندان و گردشگران است.

سرپرست معاونت گردشگری آذربایجان شرقی، جشنواره های متنوع شهرستانی را عامل کلیدی برای جذب گردشگران به استان مطرح کرد و گفت: تابستان سال جاری شاهد برگزاری نخستین جشنواره های آلبالو در شهرستان تسوج، فطیر سنتی بستان آباد همراه با آیین رونمایی از ثبت ملی این فطیر، غذا و هنر آشپزی در تبریز و دوشاب (شیره انگور) در شهرستان لیلان بودیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 19 آذر 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iraniro.ir شناسه مطلب: 39

به "برندسازی عامل کلیدی در جذب گردشگر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برندسازی عامل کلیدی در جذب گردشگر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید