برگزاری نشست تجاری و فناوری شرکت های دانش بنیان ایرانی و چینی

به گزارش تور ایران به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، یک هیات فناوری متشکل از 50 شرکت دانش بنیان، خلاق و فناور در حوزه های مختلف به ریاست سورنا ستاری معاون علمی و فناوری به چین سفر می نمایند.

برگزاری نشست تجاری و فناوری شرکت های دانش بنیان ایرانی و چینی

با تور چین سفری فراموش نشدنی را تجربه کنید.

چین به عنوان پرجمعیت ترین کشور جهان، یکی از پهناورترین کشورهای جهان و یکی از شرکای سنتی و استراتژیک ایران، مقصد مناسبی برای توسعه تعاملات بین المللی شرکتهای دانش بنیان، فناور و خلاق محسوب می گردد. با توجه به روابط تجاری فعلی ایران و چین که بیشتر مبتنی بر واردات محصولات غیرنفتی و صادرات محصولات نفتی است، استفاده از ظرفیت شرکتهای دانش بنیان کشور و تغییر رویکرد همکاری تجاری با چین از اقتصاد نفتی به اقتصاد دانش بنیان، منجر به بهبود تراز تجاری بین دو کشور خواهد شد.

به همین دلیل مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در صدد برآمده است که در سفر معاون علمی و فناوری رییس جمهوری به چین، نمایندگانی از شرکت های دانش بنیان، خلاق و فناور را نیز به این کشور اعزام کند تا نشست های رو در رو بین شرکت های ایرانی و چینی برگزار گردد.

این نشست همزمان با برگزاری بزرگترین و مهم ترین نمایشگاه حوزه فناوری چین شهر شنزن برگزار می گردد. سال جاری نیز با حمایت معاونت علمی و فناوری برای پنجمین سال متوالی پاویون جمهوری اسلامی ایران در نمایشگاه CHTF برپا خواهد شد.

برگزاری نشست تجاری و فناوری میان شرکتهای دانش بنیان ایرانی و شرکت های چینی در دو شهر شانگهای و شنزن، بازدید از مجموعه های فناوری کشور چین به ویژه پارک صنعتی سوژو و بازدید از نمایشگاه فناوری های پیشرفته چین، به عنوان برنامه های اصلی سفر شرکتهای دانش بنیان در نظر گرفته شده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 9 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iraniro.ir شناسه مطلب: 358

به "برگزاری نشست تجاری و فناوری شرکت های دانش بنیان ایرانی و چینی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری نشست تجاری و فناوری شرکت های دانش بنیان ایرانی و چینی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید