بهترین عملکرد بیمه پاسارگاد با نسبت خسارت 21 درصدی

به گزارش تور ایران، محاسبه نسبت خسارت 15 شرکت بیمه در نیمه نخست امسال نشان می دهد میانگین نسبت خسارت این شرکت ها 46 درصد است و بیمه پاسارگاد با نسبت خسارت 21 درصدی بهترین عملکرد را داشته است.

بهترین عملکرد بیمه پاسارگاد با نسبت خسارت 21 درصدی

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از بانکداری ایرانی ، نسبت خسارت، یکی از اصلی ترین معیار های ارزیابی شرکت های بیمه به شمار می رود که نشان می دهد این شرکت ها چه میزان از حق بیمه دریافتی خود طی یک دوره را به عنوان خسارت پرداخت نموده اند.

براساس آخرین گزارش از فعالیت ماهیانه 15 شرکت بیمه خصوصی منتهی به انتها شهریور ماه امسال ، این شرکت ها در طول این دوره شش ماهه در مجموع 19 هزار 661 میلیارد تومان حق بیمه صادر کردند و در مقابل 9 هزار 117 میلیارد تومان خسارت پرداخت کردند، محاسبه میانگین نسبت خسارت این شرکت ها نشان می دهد این شرکت ها بطور میانگین 46.37 درصد از حق بیمه صادره خود را به عنوان خسارت پراخت کردند.

بر همین اساس بهترین عملکرد در طی این دوره زمانی را سه شرکت بیمه پاسارگاد ، تجارت نو و اتکایی ایرانیان داشته اند و نسبت خسارت این سه شرکت به ترتیب 21.86 درصد ، 23.40 درصد و 30.76 درصد است و ضعیف ترین عملکرد را بیمه دانا با نسبت خسارت 66.61 درصد داشته است.

مبالغ به میلیارد تومان است

بیمه پاسارگاد علاوه برکسب بهترین نسبت خسارت ،در دو فصل نخست امسال توانست تراز عملیاتی مثبت یک هزار و 633 میلیارد تومان را ثبت کند که نسبت به دوره مشابه سال گذشته شاهد رشد 53 درصدی معادل 563 میلیارد تومان بود.

برهمین اساس این شرکت بیمه توانست در طول شش ماه نخست امسال دو هزار و 90 میلیارد تومان حق بیمه فراوری کند که نسبت به دوره مشابه سال گذشته بیش از 48 درصد رشد داشته است و همچنین در این دوره زمانی 457 میلیارد تومان خسارت بیمه گذاران ، این شرکت را جبران کرد که نسبت به دوره مشابه سال گذشته 35 درصد افزایش داشته است.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 26 آبان 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: iraniro.ir شناسه مطلب: 1402

به "بهترین عملکرد بیمه پاسارگاد با نسبت خسارت 21 درصدی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین عملکرد بیمه پاسارگاد با نسبت خسارت 21 درصدی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید