فراوری محصولی برای جلوگیری از چپ کردن تریلی ها

به گزارش تور ایران، به گزارش خبرنگاران به نقل از نیواطلس، چپ شدن ناگهانی تریلرهای متصل به کامیون ها به دلیل تصادف، شرایط بد آب و هوایی، لغزنده بودن زمین، چرخش های ناگهانی و غیره مسئله ای است که بارها موجب زخمی و مجروح شدن رانندگان شده است.

فراوری محصولی برای جلوگیری از چپ کردن تریلی ها

شرکت آکسیل برای حل این مشکل یک سیستم متصل به حسگر طراحی نموده که در صورت چرخش و تغییر ناگهانی شرایط تریلر با استفاده از باد شدید فراوری شده به وسیله موتور جت کابین کامیون را در شرایط عادی حفظ نموده و ضمن جدا کردن سریع کابین راننده، از چپ کردن آن جلوگیری می نماید.

این شرکت آمریکایی می گوید نصب سیستم یادشده بر روی کامیون ها از بیش از 9000 مورد مرگ و جراحت راننده های کامیون در این کشور جلوگیری می نماید.

سیستم ضد چپ کردن این شرکت مجهز به یک ابزار ضد غلت زدن است که دارای یک واحد مقدار گیری اینرسی و حسگرهایی است که اطلاعات مربوط به رانندگی، ارتعاش و باد را تشخیص می دهد. این ابزار در صورت تشخیص حادثه واژگونی، مکانیزم رهاسازی را درگیر می نماید تا در فاصله یک میلی ثانیه، تریلر از پشت کامیون جدا شده و کابین و راننده در شرایط عمودی حفظ شوند.

این سیستم با موفقیت در جاده ها آزمایش شده و قرار است با سرمایه گذاری 5 میلیون دلاری برای فراوری 9000 دستگاه کامیون در سال مورد استفاده قرار بگیرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 10 خرداد 1401 بروزرسانی: 10 خرداد 1401 گردآورنده: iraniro.ir شناسه مطلب: 2198

به "فراوری محصولی برای جلوگیری از چپ کردن تریلی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراوری محصولی برای جلوگیری از چپ کردن تریلی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید