جلوی پاسخگویی ساپینتو به یک سوال گرفته شد ، فرصت خیلی گران بهایی را از دست دادیم ، به خاطر تعویض های من نباختیم

به گزارش تور ایران، سرمربی استقلال با بیان این که باعث تاسف است که دو امتیاز از دست مان رفت، گفت: پرسپولیس دو موقعیت ایجاد کرد که ما هم روی آن ها کار نموده بودیم.

جلوی پاسخگویی ساپینتو به یک سوال گرفته شد ، فرصت خیلی گران بهایی را از دست دادیم ، به خاطر تعویض های من نباختیم

به گزارش خبرنگاران، ریکاردو ساپینتو، سرمربی استقلال بعد از تساوی 2 بر2 تیمش مقابل پرسپولیس در داربی 99 که در لحظات آخر منجر به از دست رفتن پیروزی تیمش شد، گفت: در 20 دقیقه اول جنگنده نبودیم و رفتار مناسبی که از بازیکنان انتظار داشتم را ندیدم. در این بازی ها باید جنگنده باشید و برای توپ اول و دوم روی ضربه های کاشته کوشش کنید.

او ادامه داد: از منطقه ای گل خوردیم که می دانستیم حریف از آن جا حمله می نماید. بیش تر اوقات حریف کرنرهای کوتاه انجام می داد. این هفته هم خیلی سخت روی ضربه های کاشته کار کردیم. می دانستیم که از این راه گل می زنند. همه چیز را درباره این تیم می دانستیم. خودتان می دانید که امروز تیمی را به زمین فرستادند که میانگین قدی زیاد داشت و جنگنده بودند و فشار زیادی آوردند. به خاطر نبود لوکادیا، این ترکیب را فرستادند. متاسفانه زیاد قوی ظاهر نشدیم. بعد از این که گل خوردیم، واکنش نشان دادیم و به بازی برگشتیم. با یک استراتژی خوب هم توانستیم گل بزنیم. از بازیکنانم تشکر می کنم.

وی درباره نیمه دوم داربی 99 گفت: در نیمه دوم با قدرت ظاهر شدیم و گل زدیم. برخی از بازیکنان ما مشکل فیزیکی داشتند. جعفر سلمانی و رضاوند مشکل داشتند. تنها کاری که می توانستیم انجام دهیم و نکردیم، این بود که تصمیم های آخر را خوب اتخاذ نکردیم. آن ها هم ریسک زیادی کردند. وقتی یک تیم عقب است، ریسک می نماید. پرسپولیس در نیمه دوم شانسی نداشت و یک سانتر کردند و فرصت بزرگی نداشتند. بازی برای ما بود. باعث تاسف است که دو امتیاز از دست مان رفت. پرسپولیس دو موقعیت ایجاد کرد و ما هم روی آن ها کار نموده بودیم. بازی خوبی بود. به بازیکنانم تبریک می گویم.

ساپینتو با بیان این که تیمش در این بازی خوب کار کرد گفت: پرسپولیس هم کیفیت بالایی داشت و خوب کار کرد. تمامی موقعیت ها و لحظات خوب بود و فرصت خیلی گران بهایی را از دست دادیم و راجع به بازی بعد فکر می کنیم.

او در واکنش به این که آیا کیفیت داربی تهران او را راضی کرد چرا که همواره از این صحبت می گردد که داربی کیفیت خوبی ندارد؟ اظهار کرد: خیلی سخت است. داربی بازی سختی است و دو تیم فضایی به هم نمی دهند. داربی این است که بیش تر بجنگید و موثر ظاهر شوید و از فرصت ها به صورت موثر بهره ببرید. جزییات است که تصمیم آخر را معین می نماید. برخی از اوقات تیم من می توانست مالکیت بیش تری داشته باشد. تیم حریف هم قوی بود و نگذاشت چیزی که داشتیم را نشان دهیم و خودمان باشیم. ما نزدیک به پیروزی بودیم ولی کرنر باعث تساوی شد و باعث تاسف است.

ساپینتو درباره قضاوت زاهدی فر در این ملاقات اظهار کرد: او بازی سختی را قضاوت کرد. برخی وقت ها برای ما و برخی وقت ها برای آن ها سوت زد. شاید خطایی که برای حریف گرفت، خطا نبود. به طور کلی قضاوت زاهدی فر خوب بود.

سرمربی استقلال در واکنش به این که پیش بینی می شد با توجه به نبود مهاجم تخصصی در تیم حریف، استقلال برنده گردد و این بازی چقدر در معین سرنوشت تیم قهرمان موثر بود؟ اظهار کرد: هیچ؛ یک بازی عادی بود. هنوز 18 بازی برای همه تیم ها مانده است و قضاوت کردن زود است.

او درباره تعویض چشمی در اوایل نیمه دوم گفت: ما مالکانه بازی نمی کردیم. مهری هم یک کارت زرد گرفته بود. روزبه بازیکنی است که تیم را در حالت بالانس نگه می دارد اما پرسپولیس بازی مستقیم انجام نمی دهد و روی زمین بازی می نماید. فکر کردم که زبیر می تواند بهتر بازی کند و به همین علت تعویض کردم.

ساپینتو در واکنش به این که گفت از نقطه قوت پرسپولیس یعنی ضربات ایستگاهی با خبر بود اما از همین طریق دو گل مشابه خورد، گفت: (ساپینتو خندید) می دانستیم که بازیکنان پرسپولیس کیفیت بالایی دارند. اسماعیلی فر و صادقی و ترابی بازیکنان خوبی هستند. این سه نفر خوب بودند و ما برای این امر آماده بودیم. از طرف چپ هم ترابی خوب سانتر می کرد. ما روی دیرک اول کار نموده بودیم. پرسپولیس همواره توپ را به جلوی دیرک اول می اندازد. روی این کار کردیم. روی ضربات ایستگاهی، نتوانستیم توپ ها را کنترل کنیم. خوب کار نموده بودیم و روی این مساله آماده بودیم. برای توپ دوم هم آماده بودیم اما برخی وقت ها نمی توانید همه چیز را کنترل کنیم. ولی یک گل در دقیقه 90 خوردیم. سه امتیاز را از دست دادیم.

وی درباره این که اگر به دقیقه 80 داربی برگردد، می تواند تصمیمی بگیرد که تیمش بازی را برنده گردد؟ اظهار کرد: ما داشتیم می بردیم و پرسپولیس حتی فرصت چندان زیادی هم نداشت. نمی دانم چه بگویم. اگر بازی را می بردیم، درباره این مساله صحبت نمی کردید. با مصدومانی که داشتیم، خوب تصمیم گرفتیم. کسی نمی تواند به این سوال جواب دهد. فکر می کنم به خاطر تعویض هایم بازی را نباختیم. اگر به میانگین قدی ما نگاه کنید، به غیر از صالح حردانی، همه بازیکنان ما قد بلندتر بود. بیش تر بازیکنان بالای 180 تا 190 سانتی متر بودند. با این میانگین قدی، دو گل از روی ضربات کاشته خوردیم.

مدیر رسانه های استقلال در نهایت جلوی طرح سوال درباره جام جهانی را گرفت و خواهان پرسش سوالات درباره این بازی شد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 4 دی 1401 بروزرسانی: 4 دی 1401 گردآورنده: iraniro.ir شناسه مطلب: 2327

به "جلوی پاسخگویی ساپینتو به یک سوال گرفته شد ، فرصت خیلی گران بهایی را از دست دادیم ، به خاطر تعویض های من نباختیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جلوی پاسخگویی ساپینتو به یک سوال گرفته شد ، فرصت خیلی گران بهایی را از دست دادیم ، به خاطر تعویض های من نباختیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید