دوز بالای این قرص لخته خون ایجاد می کند

به گزارش تور ایران، شواهد قابل توجهی وجود دارد که افزایش خطر عوارض قلبی و عروقی با مصرف بسیاری از NSAID ها را تأیید می کند.

دوز بالای این قرص لخته خون ایجاد می کند

به گزارش خبرنگاران، ایبوپروفن یک مُسکن روزمره برای انواع درد های زودگذر است، دردهایی از قبیل کمردرد و دندان درد با این مسکن قابل درمان است. این دارو به گروهی از دارو های ضدالتهاب غیراستروئیدی (NSAID) تعلق دارد.

محققان کلینیک مایو آمریکا هشدار می دهند که مصرف ایبوپروفن در دوز های کوچک بی خطر است، اما مصرف با دوز بالا می تواند خطر حمله قلبی، سکته مغزی و فشار خون را افزایش دهد؛ NSAID ها به دو دلیل عمده برای سیستم قلبی عروقی پرخطر هستند.

گفتنی است؛ تغییر در سطح مواد خون احتمال ایجاد لخته های خونی را افزایش می دهد؛ لخته خون می تواند شریان تنگ شده در قلب را مسدود کند و باعث حمله قلبی شود. همچنین NSAID ها جریان خون را در کلیه ها تغییر می دهند و باعث کاهش سطح نمک بدن می شوند و همین امر فشار خون و خطر سکته مغزی را در افراد افزایش می دهد.

براساس این گزارش؛ مصرف 200 تا 400 میلی گرم ایبوپروفن طی سه تا چهار بار در روز بی خطر است، به طوری که مصرف این قرص در طول 24 ساعت نباید بیش از 1200 میلی گرم باشد.

بهتر است دارو های ضدالتهاب غیراستروئیدی (NSAID) مانند ایبوپروفن یا آسپرین همراه غذا یا بعد از غذا یا شیر مصرف شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 15 مرداد 1400 بروزرسانی: 15 مرداد 1400 گردآورنده: iraniro.ir شناسه مطلب: 1891

به "دوز بالای این قرص لخته خون ایجاد می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دوز بالای این قرص لخته خون ایجاد می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید