رزرو هتل 5 ستاره در سفر؛ باید ها و نبایدها

به گزارش تور ایران، برای انتخاب هتل در سفر، چه 5 ستاره و چه ارزان، معیارهای مختلفی وجود دارد. در این مقاله به باید ها و نبایدهای انتخاب یک هتل لوکس می پردازیم؛ انتخابی که نقش زیادی در کیفیت سفر شما ایفا خواهد کرد.

رزرو هتل 5 ستاره در سفر؛ باید ها و نبایدها

هنگامی که قصد سفر می کنیم چه قصد سفر با تور را داشته باشیم و چه انفرادی سفر کنیم، انتخاب و رزرو هتل در کنار معین کردن ایرلاین مورد نظرمان، مواردی به عنوان نقطه شروع سفرمان محسوب می شوند؛ در حقیقت بعد از انجام این کارها است که ذوق زده می شویم و قطعی شدن سفرمان را بیش از پیش احساس می کنیم.

هنگامی که قصد رزرو یک هتل لوکس را دارید شاید سخت ترین کار پرداخت هزینه آن به نظر برسد. به هر حال در چنین شرایطی بر سر چندراهی قرار می گیرید. غالبا چند گزینه نهایی، به نظرتان مناسب خواهند بود و این، انتخاب بین آن ها را سخت می کند. نهایتا وقتی یک گزینه را انتخاب و حتی سفر خوبی را تجربه می کنید، باز هم ممکن است ای کاش ها و افسوس هایی بر سر انتخاب احتمالا درست تری که می توانستید انجام دهید ولی ندادید، برای شما ایجاد شود؛ با این حال چه کنیم که ضریب خطای انتخاب ما به حداقل برسد؟

1. سوالات زیر را از خود بپرسید و جواب ها را ملاک انتخاب قرار دهید

  • بهترین اتاق هتل مدنظر کدام است؟
  • مهم ترین ویژگی لوکس هتل مدنظر کدام است؟
  • بهترین غذای این هتل چیست و چه ویژگی هایی دارد؟ آیا نظراتی درباره آن موجود است؟

در واقع درست است که شما یک کارشناس ارزیاب هتل که به آن ها ستاره می دهد نیستید، ولی پاسخ سولات مذکور حداقل سنگ محکی برای مطابقت هتل با سلیقه شما به دست می دهد. بدیهی است که وقتی بهترین اتاق و غذای هتل، نظر شما را تامین نمی کنند، عاقلانه این است که به سراغ هتل دیگری بروید.

2. دقیقا معین کنید که هدف شما از سفر و هتل چیست؟

آیا به قصد تعطیلات تابستانی با بچه ها تان به سفر می روید؟ آیا این سفر ماه عسل شما است یا اینکه این سفری کاری و به قصد یک معامله تجاری است؟ در نتیجه پاسخ های متفاوت این سوال ها، انتظار شما از هتل و ویژگی های آن فرق خواهد کرد.

مثلا اگر در یک سفر خانوادگی تابستانی به یک شهر ساحلی می روید، احتمالا هتلی بزرگ که برای بچه ها مجهز شده و تفریحات آبی هتل مدنظر شما است. آیا هتل، ساحل اختصاصی، سرویس نگهداری از بچه ها، گاز و یخچال داخل هتل و منوی مخصوص بچه ها دارد؟

آیا شما شخصا، از آن دسته افرادی هستید که امکاناتی نظیر اسپا و باشگاه ورزشی، استخر اختصاصی و خدمات خشکشویی برایتان اهمیت دارد؟ آیا خواهان استفاده جامع و کامل و بی قید و شرط (All Inclusive) به ازای یک بار پرداخت خود هستید یا این مسئله حائز اهمیت نیست؟ باید همه این ها را از قبل در نظر داشته باشید.

اگر به سفر کاری می روید انتظار دارید که هتل بهترین دسترسی شهری را داشته، لابی هتل دفتر موقت شرکت شما و کارکنان هتل در کسوت کارمندانی برای هماهنگی دیدارها و تماس های تلفنی شما باشند؟ آیا هتل از ویژگی هایی نظیر شاتل اختصاصی و امکانات ارتباطی نظیر اینترنت و فکس، سالن کنفرانس و همایش ها برخوردار است؟

3. به محل هتل اهمیت بدهید

محل هتل یک شاخص کلی است و تقریبا در انواع سفر تا اندازه ای اهمیت دارد. همانطور که در خرید خانه، محل آن را در نظر می گیریم، در مورد انتخاب هتل نیز، چنین می کنیم؛ هرچه باشد هتل به نوعی خانه موقت ما محسوب می شود!

به عنوان مثال اگر هتلی در شهری ساحلی رزرو می کنید، قطعا در پی هتل های ساحلی خواهید بود؛ نه هتلی در مرکز شهر. این کار به شما امکان آن را می دهد که از منظره بی نظیر ساحلی لذت ببرید. در عین حال این نکته را هم مد نظر داشته باشید که اگر نیاز بود به مرکز شهر بروید، چطور می توانید خود را به آنجا برسانید.

4. ملاحظات زیر را هم در ادامه نکته قبلی در نظر بگیرید

  • فاصله هتل تا فرودگاه یا ایستگاه راه آهن چقدر است؟
  • فاصله هتل تا مراکز خرید اصلی چقدر است؟
  • فاصله هتل تا مراکز اصلی گردشگری چقدر است؟

5. همیشه گران تر، لزوما بهتر نیست!

قیمت ها را به دقت بررسی کنید. ممکن است در مواردی یک هتل 4 ستاره تاپ برای شما مناسب تر از یک هتل نام و رسم دار باشد. در ضمنً مواظب باشید که همه هزینه ها را در نظر بگیرید، چرا که برخی از هتل ها قیمت پایه رقابتی ارائه می کنند، ولی عملا در مدت اقامت هزینه های زیادی را به بهانه خدمات مختلف که فکر می کردید در قیمت لحاظ شده، به شما تحمیل می کنند.

مظنه قیمتی بگیرید

چند هتل مشابه در همان منطقه را در نظر گرفته تا مظنه کلی دست تان بیاید، حالا می توانید قیمت حدودی را در بیاورید. برخی از هتل ها قیمت بسیار گرانی را ارائه می دهند، این در حالی است که هتلی دیگر خدمات استانداری را با قیمتی منطقی تر ارائه می دهد.

ترانسفر فرودگاه یادتان باشد

در بحث مناسب بودن یک هتل، حساب کردن هزینه های ترانسفر با توجه به هزینه نسبتا بالای آن اهمیت بسزایی دارد.

در تمام دنیا به خصوص اگر هتل نزدیک به فرودگاه نباشد، هزینه ترانسفر به هتل از فرودگاه و برعکس، هزینه بالایی را به شما تحمیل می کند؛ به خصوص اگر تاکسی را ملاک قرار دهیم. پس مطمئن شوید که در خدمات هتل یا تور، ترانسفر رفت و برگشت از فرودگاه به هتل و برعکس، لحاظ شده باشد.

6. مهم است؛ کیفیت در برابر قیمت

  • آیا مالیاتی اضافه بر قیمت رزرو، بر اقامت شما تعلق می گیرد؟
  • آیا صبحانه هزینه اضافی بر شما تحمیل خواهد کرد؟
  • ساعت ورود و خروج به هتل چگونه است؟

اگرچه در این مورد آخر، بیشتر هتل ها از الگوی ورود به هتل در ساعت 2 بعد از ظهر و خروج از آن راس ساعت 12 ظهر تبعیت می کنند.

  • و اینکه، آیا در ازای پرداخت شما هنگام رزرو، امکاناتی نظیر محوطه باغ و استخر، در اختیار شما قرار می گیرد؟ یا برای استفاده از آن ها و سایر امکانات موجود در هتل، باید پرداخت اضافه (Extra pay) داشته باشید؟

7. از فیدبک ها و بازخوردهای مردم در مورد هتل استفاده کنید

با مشاهده فیدبک ها و نظرات سایر کاربران، متوجه خواهید شد که سایر مهمانان هتل چه نظری درباره اقامت خود در آن داشته اند. آیا مواردی که درباره آن ها نگران هستید ـ مانند سر و صدا در خیابان های اطراف هتل، حشرات و... ـ در این هتل وجود دارند؟ بررسی نظرات کاربران معمولا چنین نکاتی را روشن می کند و می توانید تصمیم آگاهانه تری بگیرید.

بهترین راه برای یافتن نظرات موثق در مورد هتل، سایت های معتبر مرتبط با سفر هستند. این وب سایت ها تقریبا اطلاعاتی از تمام هتل های سراسر دنیا را در بر دارند و می توانند نقد و نظرات ارزشمندی از مشتری هایی که در بازه زمانی خاصی در هتل اقامت داشته اند، در اختیار شما بگذارند.

بین نظرات درست و نادرست تفاوت قائل شوید. بررسی های زیادی از سوی کاربران وجود دارد که به صورت اغراق آمیزی مثبت یا منفی هستند. برای مثال، ممکن است کاربری هنگام اعلام نظرش در مورد یک هتل خاص، فقط نکات مثبت آن را بنویسد. شاید بهتر باشد در بررسی نقد و نظرها در مورد هتل، نظرات بسیار مثبت یا بسیار منفی را که از طریق کارکنان هتل یا رقبای آن ها نوشته شده است نادیده بگیرید و در پی نظراتی باشید که نکات مثبت و منفی را در کنار هم دارند. اگر مطمئن نیستید از مردم محلی، دوستان یا خانواده تان درباره هتل های موجود در آن منطقه پرس و جو کنید.

8. ببینید چه رویدادهایی در زمان حضور شما روی می دهند

رویدادهایی که در زمان حضور شما در یک منطقه روی می دهند ربط مستقیمی به خود هتل ندارند، ولی روی کیفیت سفر شما اثر می گذارند! البته در خود هتل ها هم بسته به اینکه در فصل پرمسافر یا کم مسافر باشیم، برنامه ها و سرویس های متفاوتی ارائه می شوند.

9. حالا می توانید رزرو خود را انجام دهید!

بعد از انجام مراحل بالا، قدم بعدی این است که درباره بهترین اتاق، لوازم لوکس یا بهترین وعده های غذایی در آن هتل خاص تحقیق کنید. اگر تمام موارد گفته شده را بررسی کرده اید و قیمت ها و آفرها را هم در نظر گرفته اید، می توانید با اطمینان خاطر هتل رزرو کنید. حالا می توانید با خیال راحت چمدانتان را ببندید و راهی مقصد رویایی خود شوید. امیدواریم اقامت بسیار خوبی را در هتل لوکسی که انتخاب کرده اید تجربه کنید.

منبع: کجارو / wikihow.com
انتشار: 27 بهمن 1400 بروزرسانی: 27 بهمن 1400 گردآورنده: iraniro.ir شناسه مطلب: 2107

به "رزرو هتل 5 ستاره در سفر؛ باید ها و نبایدها" امتیاز دهید

1 کاربر به "رزرو هتل 5 ستاره در سفر؛ باید ها و نبایدها" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رزرو هتل 5 ستاره در سفر؛ باید ها و نبایدها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید