رکوردشکنی اسپانیا در گردشگری

به گزارش تور ایران، اسپانیا همچنان در گردشگری پیشتاز است و شمار جهانگرد های خارجی در این کشور سال جاری نیز با 12 درصد رشد همراه بوده است.

رکوردشکنی اسپانیا در گردشگری

اسپانیا در طول چهار سال گذشته، هر سال رکوردهای توریستی خود را جا به جا نموده و یکی از این دلایل، عدم ثبات مالی و امنیتی سایر مقاصد توریستی مدیترانه است که موجب شده توریست های بین المللی اقبال حتی بیشتری برای سفر به اسپانیا نشان دهند.

بنا به اعلام موسسه ملی آمار اسپانیا، در حد فاصل ژانویه-ژوئن (نیمه نخست سال 2017) در مجموع 36.3 میلیون توریست وارد خاک این کشور شدند و در این میان بریتانیایی ها با 8/6 میلیون نفر پررنگ ترین حضور را داشته اند که در مقایسه با آمار مشابه در سال گذشته میلادی حاکی از رشد 9/1 درصدی است.

آلمانی ها در مکان دوم پرشمارترین توریستان خارجی در اسپانیا قرار دارند و طی 6 ماه نخست سال جاری 5/5 میلیون آلمانی که 10 درصد از بیشتر از سال گذشته است، اسپانیا را به عنوان مقصد توریستی خود انتخاب نموده اند.

سال گذشته در مجموع 75/3 میلیون توریست به کشور اسپانیا سفر کردند. صنعت توریستی 11/4 درصد از فراوری ناخالص ملی 1/4 میلیارد دلاری این کشور اروپایی را به خود اختصاص می دهد.

در گزارش مجمع دنیای اقتصاد نیز، اسپانیا در صدر کشورهای دنیا با بالاترین شاخص رقابت پذیری در عرصه توریستی و سفر واقع شده است. در گزارش سال 2017، پس از اسپانیا که برای دومین بار پیاپی در صدر رتبه بندی شاخص رقابت پذیری توریستی و سفر واقع شده است، کشورهای فرانسه، آلمان، ژاپن، بریتانیا، آمریکا، استرالیا، ایتالیا، کانادا و سوئیس در رتبه های دوم تا دهم جای گرفته اند.

منبع: کجارو / خبرگزاری ایسنا
انتشار: 15 بهمن 1400 بروزرسانی: 15 بهمن 1400 گردآورنده: iraniro.ir شناسه مطلب: 2094

به "رکوردشکنی اسپانیا در گردشگری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رکوردشکنی اسپانیا در گردشگری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید