زیباترین رویداد نجومی دنیا سال 2020 روز دوشنبه رخ می&zwnjدهد

به گزارش تور ایران، کسوف کامل که زیباترین رویداد نجومی سال 2020 در دنیا است روز دوشنبه 24 اذر رخ می دهد و 2 دقیقه و 9 ثانیه نیز طول می کشد.

زیباترین رویداد نجومی دنیا سال 2020 روز دوشنبه رخ می&zwnjدهد

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، تنها کسوف کاملِ خورشیدِ سال 2020 روز دوشنبه 14 دسامبر برابر با روز دوشنبه 24 آذر ماه رخ می دهد؛ این واقعه آسمانی زمانی اتفاق می افتد که ماه خورشید را مسدود می نماید و در جهت کلی خود تاریکی موقتی را ایجاد کند.

این خورشید گرفتگی در مناطق جنوبی آمریکای جنوبی رخ خواهد داده و مردم در مناطقی خاصی از شیلی و آرژانتین در صورت روشن بودن هوا، قادر به مشاهده کسوف کامل هستند و ممکن است قایق ها یا کشتی هایی که در مناطقی از اقیانوس آرام و اقیانوس اطلس قرار گرفته اند، با دیدن کسوف کامل از این منظره زیبا تصویربرداری نمایند.

در خورشیدگرفتگی کلی (کسوف کامل) زمین، ماه و خورشید در یک راستا قرار می گیرند، در این حالت، کل قرص خورشید در پشت ماه پنهان می گردد؛ سایه ماه فقط چند کیلومتر از سطح زمین را در بر می گیرد و به موازات حرکت ماه در مدار خود، یک جهت طولانی منحنی شکل در روی زمین می پیماید و تنها کسانی می توانند گرفتگی خورشید را ببینند که در جایی از این جهت باریک و طولانی واقع باشند.

کسوف کامل که اخترشناسان از تعبیر زیبای حفره تاریک آسمان برای نامیدن آن استفاده می نمایند روز دوشنبه 24 آذر 99 رخ می دهد و بهترین مکان برای رویت زیباترین اتفاق نجومی سال 2020 بین مرز دو کشور آرژانتین و شیلی است و این کسوف 2 دقیقه و 9 ثانیه طول می کشد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 17 دی 1399 بروزرسانی: 17 دی 1399 گردآورنده: iraniro.ir شناسه مطلب: 1510

به "زیباترین رویداد نجومی دنیا سال 2020 روز دوشنبه رخ می&zwnjدهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زیباترین رویداد نجومی دنیا سال 2020 روز دوشنبه رخ می&zwnjدهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید