ماجرای قطعی آب تا 90 روز دیگر

به گزارش تور ایران، از چند روز پیش اخباری در فضای مجازی مبنی بر قطع آب مرکز تا 90 روز دیگر دست به دست می شود که طبق گفته های مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب تهران، این موضوع واقعیت ندارد و امسال قطعا آب هیچ یک از مشترکان تهرانی قطع نخواهد شد.

ماجرای قطعی آب تا 90 روز دیگر

محمدرضا بختکمک در مصاحبه با ایسنا، درباره اخبار منتشر شده مبنی بر کمبود جدی آب در تهران و کفایت تامین آب تنها تا 90 روز دیگر، اظهار کرد: این صحبت ها به هیچ عنوان صحت ندارد و مردم نگران نباشند، برنامه ریزی های لازم اجرا شده و شرایط تحت مدیریت است.

وی با بیان اینکه مشکل آب در تهران مانند سایر استان ها وجود دارد، اما اینگونه نیست که تا 90 روز دیگر با مشکل جدی روبرو شویم، گفت: در حال حاضر سد ها را مدیریت می کنیم، اما اینکه مخازن سد ها نسبت به سال گذشته کاهش یافته قابل انکار نیست، سال گذشته بسیار خشک بود، اما مدیریت منابع در حال انجام است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب تهران افزود: باتوجه به منابعی که در سد ها داریم بالانس برقرار شده است و صحبت های غیر علمی که مطرح می شود، صحت ندارد، مشکل وجود دارد و سختی به مجموعه وارد می شود، اما نباید فکر مردم را مشوش کرد و این صحبت ها واقعیت ندارد.

بختکمک با بیان اینکه امسال اولین سالی بود که در 50 سال اخیر نه تنها با افزایش مصرف نسبت به سال گذشته روبرو نشدیم بلکه حتی 6 دهم اندازه مصرف کاهش یافت، گفت: اگر مردم کمک کنند پاییز و زمستان امسال را بدون مشکل پشت سر خواهیم گذاشت.

وی در پاسخ به این سوال که آیا ممکن است امسال برای تامین آب دچار مشکل شویم، گفت: خیر، اینکه باید صرفه جویی و کنترل فشار صورت بگیرد حتما در دستور کار بوده چه بسا که تا به امروز نیز اتفتاق افتاده است، اما اینکه قرار باشد وارد بحث جیره بندی و قطع آب شویم قطعا این اتفاق نخواهد افتاد.

به گفته مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب تهران افت فشار چندانی در منطقه ها تهران نداریم و فشار معقول شده است، پرفشار عمل نمی کنیم، دو سال پیش که شرایط مخازن سد ها عالی بود، روی بحث فشار متمرکز نبودیم، اما اکنون فشار در حد معقول قابل تامین است، از طریق کنترل فشار مخازن و صرفه جویی شرایط را کنترل می کنیم.

بختکمک با بیان اینکه امسال در طول 50 سال اخیر به لحاظ بارندگی بی سابقه بود، گفت: 40 درصد نزولات جوی در استان تهران کاهش یافت و این استان بیشترین چالش را داشت. با این حال شهر تهران در طول دو سال اخیر حتی یک ساعت قطع آب ناشی از کمبود آب نداشت و به امید خدا نخواهد داشت و خواهش من از مردم رعایت است.

به گفته وی در تهران روزانه حدود سه میلیون متر مکعب آب مصرف می شود، اگر 10 درصد صرفه جویی صورت بگیرد، معادل 600 هزار متر مکعب ذخیره می شود که به اندازه تامین آب برای جمعیت 1.5 میلیون نفری است؛ لذا خواهش ما این است که مردم رعایت کنند و نکته بعدی اینکه به هیچ عنوان بحث جیره بندی آب در تهران را نخواهیم داشت.

منبع: فرارو
انتشار: 20 دی 1400 بروزرسانی: 20 دی 1400 گردآورنده: iraniro.ir شناسه مطلب: 2068

به "ماجرای قطعی آب تا 90 روز دیگر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجرای قطعی آب تا 90 روز دیگر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید