معترضان خودروهای پلیس را در بریستول انگلیس به آتش کشیدند

به گزارش تور ایران، به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، پلیس شهر بریستول انگلیس بیان نمود که در پی بروز درگیری خشونت بار معترضان با نیروهای پلیس، دو تن از این نیروها به شدت زخمی شده و دستکم دو خودروی پلیس توسط معترضان به آتش کشیده شد.

معترضان خودروهای پلیس را در بریستول انگلیس به آتش کشیدند

گفتنی است که هزاران معترض روز یکشنبه با عدم رعایت محدودیت های کووید -19 در مرکز شهر بریستول تجمع کردند و علیه لایحه دولت که به پلیس قدرت و اختیارات جدیدی برای محدود کردن اعتراض های خیابانی می دهد، اعتراض کردند.

نیروهای پلیس محلی گفت که تظاهرات در ابتدا به طور مسالمت آمیز آغاز شد اما اندکی بعد توسط اقلیت کوچکی از معترضان به خشونت کشیده شد.

پریتی پاتل وزیر داخلی انگلیس در یک پیام توئیتری نوشت که صحنه درگیریها در بریستول غیرقابل باور است.

گفتنی است که در این درگیریها دو مأمور پلیس که به شدت زخمی شده بودند، به بیمارستان منتقل شدند. همچنین محوطه بیرونی یک پاسگاه پلیس در مرکز شهر تخریب شد.

برخی از تظاهرات کنندگان پلاکاردهایی با شعارهایی همچون لایحه را بکشید، روزی که دموکراسی به دیکتاتوری تبدیل می شود و ما را نمی توان به این راحتی ساکت کرد به همراه داشتند.

شایان ذکر است که لایحه مورد بحث و اعتراض دولت انگلیس به نیروهای پلیس اختیارات جدیدی برای وضع محدودیت های زمانی و سروصدا بر اعتراضات خیابانی می بخشد.

این لایحه از آنجا حساسیت شهروندان انگلیسی را برانگیخته است که برخورد خشونت آمیز پلیس لندن با یک مراسم شب زنده داری به مناسبت یادبود سارا اویرارد مقتول در روز سیزدهم مارس به خشم و انتقاد گسترده از نحوه برخورد پلیس با شهروندان انجامید.

گفته می شود که در پرونده جنجالی آدم ربایی و قتل سارا اویرارد یک مأمور پلیس متهم شناخته شده و همین باعث شده است که موضوع خشونت علیه زنان و دختران بار دیگر با واکنش های تند و خشم آلودی همراه شود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 20 فروردین 1400 بروزرسانی: 20 فروردین 1400 گردآورنده: iraniro.ir شناسه مطلب: 1688

به "معترضان خودروهای پلیس را در بریستول انگلیس به آتش کشیدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معترضان خودروهای پلیس را در بریستول انگلیس به آتش کشیدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید