ناظری که خود احتیاج به ناظر داشت

به گزارش تور ایران، خبرنگاران/اصفهان روابط عمومی باشگاه فرهنگی ورزشی ذوب آهن اصفهان بعد بازی با سایپا و اتفاقات این ملاقات و اخراج شهاب گردان بیانیه ای صادر کرد.

ناظری که خود احتیاج به ناظر داشت

فوتبال ذوب آهن از اواخر فصل گذشته و به ویژه از ابتدای فصل جاری لیگ برتر همیشه با مسائل داوری همراه بود و بر اساس آمار بین 12 تا 16 امتیاز خود را در اثر اشتباهات داوری از دست داد، بعد از اعلام رای کمیته استیناف که نزدیک به 40 روز بعد از درخواست تیم ها و شب قبل از بازی اعلام شد، موجب شد این بار باشگاه سایپا اعتراض شدید الحنی را منتشر کند.

اما بازی شب گذشته دو تیم سایپا و ذوب آهن باز هم حاشیه های زیادی را در پی داشت که یکی از آنها اخراج شهاب گردان در شرایط بحرانی تیم فوتبال ذوب آهن بود، در این رابطه روابط عمومی باشگاه ذوب آهن بیانیه ای صادر کرد.

به گزارش خبرنگاران و به نقل از روابط عمومی باشگاه ذوب آهن در این بیانیه آمده است:

اگر کمیته انضباطی به همین سرعتی که برای شهاب گردان رای صادر نمود برای ناداوری ها خودشان رای صادر کرده بود شاید بسیاری از مسائل موجود پیش نمی آمد، شاهد ناداوری های هستیم که جای تعجب بسیار دارد به راستی اگر در لیگ برتر کشور بعد از بیست و شش هفته هنوز بحث داوری سر و سامان نگرفته باشد بسی جای شگفتی و تعجب است.

آیا ناکارآمدی مسئولان کمیته داوران این وضع را رقم زده یا مسائلی دیگر بانی این اتفاقات است، خدا داند!

داور در مسابقه با تیم تراکتورسازی هم، سر ذوب آهن را برید، اشتباهی فاحش یا عمدی که آن هم خدا داند، تا این شائبه را ایجاد کند که گویی فشارهایی برای رقم خوردن تصمیماتی خارج از زمین در حال اعمال است.

گفتیم با تغییرات در فدراسیون فوتبال شاید اوضاع داوری کمی سروسامان بگیرد، اما سالی که نکوست از بهارش پیداست اگر این بهار فدراسیون نشینان است خدا بخیر کند.

احتمالا در چند سال آینده بسیاری از تیم هایی که فقط به بازی جوانمردانه اعتقاد دارند از لیگ پاپس خواهند کشید تا حداقل سرمایه های انسانی و اقتصادی خود را حفظ نمایند و در زمستان نادآوری ها اسیر نگردند.

به راستی اگر این ملاقات به جای سه ناظر یک ناظر داشت، چه می شد؟

داور وسط در حال ادامه مسابقه است که از بیرون زمین بعد از مشورت های خاص، برایش تصمیم می گیرند. به راستی آقای ناظر، ناظر مسابقه بود یا ناظر تیم ذوب آهن...

بماند که همه عوامل داخل و بیرون زمین علیه ذوب آهن بودند، اما نکته جالب این ملاقات ناظری بود که خود احتیاج به ناظر داشت و بیش از همه خود به داخل زمین و بازیکنان فشار روانی وارد می کرد.

چند ماهی قبل، هم گفته بودیم که بهتر است ناظرِ ناظر هم داشته باشیم یادتان هست و گفته بودیم که داوری های مسابقات ما باید الگوی کشورهای اروپایی باشد.

چون گوش شنوایی نیست، تصمیم داریم خودمان نسخه های این داوری ها را به اروپا ترانسفر کنیم مطمئنا فروش آن عایدی بالایی خواهد داشت البته نه به اسم الگوی داوری، بلکه به اسم طنز تلخ ناداوری.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 21 مرداد 1400 بروزرسانی: 21 مرداد 1400 گردآورنده: iraniro.ir شناسه مطلب: 1899

به "ناظری که خود احتیاج به ناظر داشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ناظری که خود احتیاج به ناظر داشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید