پارک اکباتان همدان مرکز گردشگری بچه ها شد

به گزارش تور ایران، معاون شهرسازی و معماری شهرداری همدان گفت: پارک 250 هکتاری اکباتان به عنوان مرکز گردشگری بچه ها کشور در نظر گرفته شده و با راه اندازی آن همدان به عنوان مقصد گردشگری کودک شناخته می شود.

پارک اکباتان همدان مرکز گردشگری بچه ها شد

به گزارش خبرنگاران امیر فتحیان نسب در حاشیه شانزدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته در گفت و گو با ایسنا، خاطرنشان کرد: طبق سیاست گذاری کلی استان و به ویژه شهرداری همدان، سیاست شهر دوستدار کودک و سرمایه گذاری در حوزه بچه ها را در پیش گرفته و پایلوت این کار را در پارک اکباتان قرار دادیم.

وی ادامه داد: این پارک ظرفیت دارد به عنوان مرکز گردشگری بچه ها کشور راه اندازی و همدان را به عنوان مقصد گردشگری کودک معرفی کند همچنین این اتفاق باعث می شود بتوانیم خدمات خوبی به بچه ها همدانی و بچه ها دیگر شهرها ارائه دهیم.

فتحیان نسب با اشاره به اینکه با تحقق این امر شهر همدان پایلوتی برای خلاقیت بچه ها و هم افزایی مهارت های آن ها می شود، شرح داد: پارک اکباتان 2000 میلیارد تومان ظرفیت سرمایه گذاری دارد که در صورت حضور سرمایه گذاران می تواند آورده خوبی برای سرمایه گذار و شهر همدان داشته باشد.

وی با بیان اینکه در بودجه سال آینده شهرداری همدان رقم خوبی برای تکمیل زیرساخت های این پروژه در نظر گرفته شده، اظهار کرد: در کنار این موضوع سیاست گذاری های شهر دوستدار کودک نیز مورد تاکید است و مسیر خود را طی می کند.

فتحیان نسب ادامه داد: اعتقاد داریم هر چقدر در حوزه بچه ها سرمایه گذاری انجام شود برای همه شهر بوده و شعار ما این است که شهری که برای بچه ها مناسب باشد برای همه اقشار جامعه نیز مناسب خواهد بود.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری همدان در خاتمه گفت: تلاش های زیادی می شود که همدان به شهر دوستدار کودک تبدیل شود و امیدواریم با اقدامات مناسب به زودی به این مرحله برسیم.

علیرضا قاسمی فرزاد استاندار همدان نیز در حاشیه شانزدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته، با اشاره به اینکه همدان حضوری پررنگ و پرتوان در نمایشگاه امسال دارد، گفت: گردشگری صنعتی مهم است و نیاز به توجه ویژه دارد.

منبع: دنیای سفر
انتشار: 21 بهمن 1401 بروزرسانی: 21 بهمن 1401 گردآورنده: iraniro.ir شناسه مطلب: 2355

به "پارک اکباتان همدان مرکز گردشگری بچه ها شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پارک اکباتان همدان مرکز گردشگری بچه ها شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید