گسترش روابط با عمان اولویت حوزه تجاری هرمزگان است

به گزارش تور ایران، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بندرعباس گفت: گسترش روابط تجاری با عمان و بالا بردن حجم مبادلات با بنادر مهم این کشور از اولویت برنامه های ماست.

گسترش روابط با عمان اولویت حوزه تجاری هرمزگان است

با تور عمان از نگین خاورمیانه دیدن کنید.

به گزارش تور ایران از بندرعباس، محمدامین صباغی زاده پیش از ظهر امروز در نشست B2B با هیئت عمانی گفت: ما گسترش روابط تجاری با عمان را در اولویت قرار داده ایم به لحاظ اینکه این کشور تشابهات زیادی به لحاظ جغرافیایی و فرهنگی با استان هرمزگان دارد.

وی اضافه کرد: هرمزگان با ظرفیت های متعددی که در بخش های مختلف از جمله صنعتی، معدنی، کشاورزی و ... دارد به عنوان بهشت سرمایه ذاران نام گرفته است.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بندرعباس ادامه داد: هرمزگان در بخش گردشگری با داشتن ظرفیت های متعدد از جمله وجود جنگل های حرا و آبگرم های متعدد همیشه مورد از جاهای مورد علاقه گردشگران است که با راه اندازی خط کشتیرانی مسافری مستقیم بین عمان و استان هرمزگان بخش گردشگری بین دو کشور جان تازه ای گرفت.

صباغی زاده که نایب رئیس اتاق مشترک ایران و عمان نیز هست، اضافه کرد: ما این اطمینان را به تجار و سرمایه گذاران عمانی می دهیم که می توانند از تمام ظرفیت های اتاق بازرگانی بندرعباس در راستای گسترش روابط تجاری فی مابین استفاده نمایند.

صباغی زاده تاکید نمود: بخش عظیمی از ظرفیت های استان هرمزگان در انتظار سرمایه گذاران است و با روندی که دولت فعلی برای حمایت از بخش خصوصی و سرمایه گذاران در پیش گرفته این اطمینان را می دهیم که سرمایه گذاری در این استان به سود سرمایه گذاران خواهد بود و برکات زیادی نیز برای مردم استان به ارمغان می آورد.

وی در انتها از هیئت عمانی برای انتخاب هرمزگان و علاقه عمانی ها برای سرمایه گذاری در استان و همچنین از کوشش دست اندرکاران برگزاری این نشست قدردانی کرد.

به گزارش تور ایران، در ماه های گذشته با افزایش تعاملات بین استان های هرمزگان و مسندام در عمان، خطوط کشتیرانی مسافری در بین بنادر بندرعباس، قشم و خصب راه اندازی شده است.

همچنین دفتر همکارهای مشترک تجاری ایران و عمان نیز در هر دو استان دائر شد است.

منبع: تسنیم
انتشار: 5 آذر 1398 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: iraniro.ir شناسه مطلب: 616

به "گسترش روابط با عمان اولویت حوزه تجاری هرمزگان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گسترش روابط با عمان اولویت حوزه تجاری هرمزگان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید