آمادگی آموزش و پرورش برای تبدیل سوله های ورزشی به مراکز درمان

به گزارش تور ایران، معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش از آمادگی این وزارتخانه برای در اختیار قرار دادن برخی سالن های ورزشی خارج از مدارس برای استفاده به عنوان مراکز درمانی کرونا خبر داد.

آمادگی آموزش و پرورش برای تبدیل سوله های ورزشی به مراکز درمان

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، مهرزاد حمیدی با اشاره به اقدامات انجام گرفته در ستاد پیشگیری و کنترل ویروس کرونا در آموزش و پرورش، اظهار کرد: با توجه به شرایط ویژه به وجود آمده در برخی از استان ها که باعث تکمیل شدن ظرفیت بیمارستان ها و مراکز درمانی برای رسیدگی به بیماران مشکوک به ابتلا به کرونا شده، وزارت آموزش و پرورش این آمادگی دارد تا برخی سوله های ورزشی دارای امکانات خود که به صورت تک سالن (خارج از مجتمع)، بیرون از مدرسه یا عدم مجاورت با فضای آموزشی بوده را در اختیار مراکز علوم پزشکی گذاشته تا با تجهیز بهداشتی آن ها، برای افزایش ظرفیت خدمت رسانی استفاده شود.

وی افزود: رسیدگی به مراجعان مشکوک و کسانی که برای چکاپ به مراکز درمانی مشترک مراجعه می کنند، احتمال سرایت بیماری کرونا را افزایش می دهد و به نظر می رسد با استفاده از ظرفیت این سوله های ورزشی می توان از این خطر جلوگیری کرد.

حمیدی شرح داد: مجهز بودن این سالن ها به نور مناسب، تهویه های گرمایشی و سرمایشی و …، امکان استفاده از آن ها را برای تبدیل شدن به مراکز درمانی موقت میسر کرده است.

معاون تربیت بدنی و سلامت بر اختصاص تک سالن های دور از فضا های آموزشی با عدم مجاورت با مدارس و همچنین عدم حضور این سالن ها در مجتمع های ورزشی تاکید کرد و گفت: امیدواریم که این ظرفیت به سرویس دهی به مراجعان مشکوک و مبتلا به کرونا ویروس کمک کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 7 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iraniro.ir شناسه مطلب: 1010

به "آمادگی آموزش و پرورش برای تبدیل سوله های ورزشی به مراکز درمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمادگی آموزش و پرورش برای تبدیل سوله های ورزشی به مراکز درمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید