آمریکا سامانه های پدافندی جدید در فرودگاه اربیل و سفارتش در بغداد فعال کرد

به گزارش تور ایران، یک منبع امنیتی امروز، شنبه فاش کرد، آمریکا سامانه پدافندی جدیدی در فرودگاه اربیل مستقر کرد، این تحول بعد از حمله چهارشنبه است که فرودگاه شاهد بود.

آمریکا سامانه های پدافندی جدید در فرودگاه اربیل و سفارتش در بغداد فعال کرد

به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری المعلومه، نیروهای آمریکایی سامانه پدافندی پیشرفته ای را به منظور مقابله با پهپادها نصب نموده اند چرا که حمله اخیر به فرودگاه اربیل به وسیله یک پهپاد انجام گرفت که برای آمریکایی ها غیرمنتظره بود.

او اضافه کرد: نیروهای آمریکایی تدابیر امنیتی شدیدی را نیز در پایگاه حریر در داخل فرودگاه اربیل در نظر گرفته و همچنین فرماندهان نظامی را به پایگاه دیگری که در فرودگاه شقلاوه در 40 کیلومتری مرکز شهر اربیل واقع است، منتقل کردند.

در حمله روز چهارشنبه به فرودگاه اربیل که با پهپاد انجام گرفت مقرهای نیروهای آمریکایی در داخل پایگاه هدف نهاده شد.

صدای آژیر، شلیک تیر و انفجارهای مهیب ناشی از آزمایش سامانه مورد نظر از سوی ساکنان منطقه شنیده شد.

همچنین روز آدینه منابع نظامی عراقی گفتند نیروهای آمریکایی حاضر در پایگاه ویکتوریا در نزدیکی فرودگاه بین المللی بغداد، سامانه پدافندی جدیدی را فعال کردند.

سایت های خبری عراق به نقل از مسؤولان نظامی بغداد خبر دادند که علت شنیده شدن صدای تیراندازی در بغداد، فعالسازی سامانه پدافندی جدید در اردوگاه ویکتوریا و آزمایش کارکرد آن بود.

این دومین سامانه پدافندی است که آمریکا برای مقابله با حملات موشکی فعال می نماید و پیش از این نیز سامانه سیرام را در سفارت آمریکا در منطقه الخضراء فعال نموده بود.

همچنین خبرگزاری شفق نیوز گزارش داد، یک منبع امنیتی اظهار داشت، سفارت آمریکا در بغداد سامانه پدافندی C-RAM

را عملیاتی نموده تا مانع از هرگونه حملات احتمالی گردد.

این منبع اظهار کرد: سفارت آمریکا در منطقه به شدت محافظت شده الخضرا یا سبز بغداد این سامانه را آزمایش کرد و به تبع آن صدای آژیر به صدا درآمد.

در همین رابطه یک مسؤول امنیتی عراق تاکید نمود واشنگتن نصب این سامانه را به عراق اطلاع نداده است اما عراق اعتراضی نسبت به این موضوع ندارد چرا که دو طرف توافقات امنیتی با یکدیگر دارند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 19 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 19 اردیبهشت 1400 گردآورنده: iraniro.ir شناسه مطلب: 1741

به "آمریکا سامانه های پدافندی جدید در فرودگاه اربیل و سفارتش در بغداد فعال کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا سامانه های پدافندی جدید در فرودگاه اربیل و سفارتش در بغداد فعال کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید