تور کانادا: 10 جاذبه توریستی برتر در کانادا

به گزارش تور ایران، کانادا کشوری است که چیزهای زیادی از مناظر جزیره ای گرفته تا آبشارهای کوهستانی دیدنی را برای بازدید کنندگان فراهم می آورد. کانادا این مستعمره سابق فرانسه و بریتانیا از اقیانوس اطلس تا سواحل اقیانوس آرام امتداد یافته و دارای یک میراث غنی از سرخپوستان ساحل شمالی بریتیش کلمبیا تا کاوشگران فرانسوی استان کبک است. از آنجا که هر دو زبان فرانسه و انگلیسی زبان ملی هستند، سفر به کانادا مانند بازدید از هر دو کشوراست. در واقع، کانادا جاذبه ای برای مسافرانی دارد که علاقه مند به طبیعت و شهرهای دنیا وطنی هستند. یک نمای کلی از جاذبه های توریستی برتر در کانادا:

تور کانادا: 10 جاذبه توریستی برتر در کانادا

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و آبشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

  1. پارک ملی گراس مورن

پارک ملی گراس مورن (Gros Morne) در نیوفاندلند از لحاظ زمین شناسی برای دنیا مهم است، چرا که صخره های باستانی آن به مردم یاری می نمایند تا چگونگی ایجاد شدن اقیانوس ها و قاره ها را درک نمایند. این پارک بهشت عاشقان طبیعت است که شامل مناطق پست در امتداد خلیج سنت لارنس و محیط آلپاین از کوه های لانگ رینج است. این پارک برای هواداران حیات وحش محبوب است که آنها همه چیز را از پرندگان آواز خوان کوچک تا نهنگ غول پیکر را در آنجا خواهند دید. خرس سیاه، گوزن شمالی و آهو در اینجا رایج است. بیشتر بازدیدنمایندگان در طول فصل تابستان کوتاه به اینجا می آیند. استثنا از اوج فصل زمستان (از فوریه تا آوریل) آغاز می شود، که پارک اسنوموبیل سواری و اسکی صحرانوردی را تجربه می نماید.

  1. کلگری استمپید

کلگری استمپید (Calgary Stampede)، یکی از معروف ترین مسابقات گاوبازی رودیو در دنیا است، پیگیری مبدا آن به سفر به غرب وحشی در اواخر 1800 تا اوایل 1900 بر می شود. استمپید در طول این سال ها رشد نموده است، امروز بهترین گاوبازان در دنیا را به خود جذب می نماید که برای 2 میلیون دلار پول جایزه به رقابت می پردازند. فعالیت های دیگر شامل کنسرت های زنده، کارناوال، مواد غذایی و پایکوبی فراوان است که این شهر کانادایی میزبان بهترین ها در غرب است.4 کیلومتر رژه در فضای باز نیز وجود دارد که کلگری آن را بزرگترین نمایش در فضای باز در دنیا نامیده است. این رویداد 10 روزه در هر ژوئیه برگزار می شود.

  1. بندرگاه داخلی ویکتوریا

بندرگاه داخلی ویکتوریا در جزیره ونکوور یک محل با آب و هوای خنک برای بازدید است. در اینجا آب در یک طرف و ساختمان های مجلل دولتی در سوی دیگر وجود دارد چرا که ویکتوریا پایتخت بریتیش کلمبیا است. این شهر میزبان جشنواره قایق های کلاسیک در روز کارگر در ماه سپتامبر است که بندر لبریز از قایق های چوبی می شود. بازدیدنمایندگان همچنین می توانند در بندر کایاک و یا قایق های تور را راهنمایی نمایند. صرف یک چای سنتی بریتانیا در هتل ملکه، نقطه عطف ویکتوریا از اوایل سال 1900 است. این هتل درست در کنار بندر واقع شده است.

  1. خلیج فاندی

خلیج فاندی در ساحل اقیانوس اطلس واقع شده و برای دامنه جزر و مدی بالای آن مشهور است. به دلیل شکل منحصر به فرد خلیج، اختلاف در سطح آب بین جزر و مد بالا و جزر و مد کم می تواند به اندازه 16 متر باشد. یکی از بهترین مکان ها برای تماشای جزر و مد صخره های هوپ ول با شماری از برج های ماسه سنگ پوشیده شده توسط درختان است. پایه صخره دو بار در روز با آب پوشیده می شود و می تواند از سطح زمین در جزر و مد کم دیده شود.

  1. آتاباسکا آبشار

پارک ملی جاسپر در استان آلبرتا بزرگترین پارک کوه های راکی در کانادا است که دره های وسیع، کوه های ناهموار، یخچال های طبیعی، جنگل ها، مراتع آلپاینی و رودخانه های وحشی را به رخ می کشد. یکی از جاذبه های برتر آبشار آتاباسکا است، آبشاری زیبا که به وسیله تنگه های باریک به پایین فرو می ریزد. حتی زمانی که سطح آب درقسمت بالایی در رودخانه آتاباسکا کم است، مقادیر بزرگ آب از آبشار به پایین می آید. چندین پلتفرم برای مشاهده و جهتهای پیاده روی که برای عکاسی از صحنه های زیبا امن هستند در اطراف آبشار قرار گرفته اند. رانندگان می توانند از آبشار با را در نظر دریافت بزرگراه 93A به شهر جاسپر عبور نمایند.

  1. چرچیل

چرچیل ممکن است فقط یک شهر کوچک 1000 نفری در استان مانیتوبا در ساحل خلیج هادسون باشد، اما جمعیت بزرگی را در هر سال برای دیدن معروف ترین ساکنان آن یعنی خرس های قطبی به طرف خود می کشد. این محل با نام مستعار پایتخت خرس قطبی دنیا شناخته می شود که یکی از جاذبه های توریستی برتر در کانادا است. علاوه بر خرس های قطبی، چرچیل همچنین مکانی محبوب برای مشاهده وال های بلوگا، پرندگان و شفق شمالی است.

  1. آبشار نیاگارا

بسیاری از آمریکایی ها فکر می نمایند که آبشار نیاگارا تنها یک آبشار در ایالات متحده در نیویورک است، در حالی که در واقعیت، آبشار نیاگارا سه آبشار در مرز بین ایالات متحده و کانادا است. آبشار نعل اسب بزرگترین آبشار است و به طور عمده در سمت کانادا واقع شده است، در حالی که آبشار کوچکتر آمریکایی و آبشار بریدال ویل عمدتا در سمت ایالات متحده قرار دارند. ترکیب سه آبشار یک سرعت جریان بالاتری نسبت به هر نوع دیگر در دنیا دارند. حدود 20 میلیون نفر در سال از اینجا بازدید می نمایند، و بسیاری از آنها قایق سواری که قدیمی ترین جاذبه آبشار است را انتخاب می نمایند.

  1. قطار کانادا

مسافرانی که به دنبال یک راه آرامش بخش برای عبور از کانادا هستند ممکن است بخواهند مسافرت با قطار در این مورد قطار کانادا را در نظر بگیرند. با اتصال دادن تورنتو و ونکوور، این یکی از معروف ترس سواری های قطار در دنیا است، مسافرت به وسیله دریاچه های اونتاریو شمالی، دشت های کانادا و رشته کوه های راکی کانادا از جمله پارک ملی جاسپر استو با رسیدن به شهر دنیای ونکوور سرانجام می یابد.3 روز برای پوشش 4466 کیلومتر اتصال دو شهرستان ها طول می کشد. Via Rail به تازگی 22 دلار صرف مدرن کردن قطارها نموده است.

  1. اولد کبک

Vieux-Québec یا اولد-کبک، یک منطقه تاریخی در استان کبک است. این جایی است که کاوشگر فرانسوی ساموئل دو چاپلین، در سال 1608 سنت لوئیس فورت را تاسیس کرد. حضور نظامی در اینجا تحت نظر فرانسه و بریتانیا شدید بود و منطقه به شدت مستحکم شده بود. امروزه تبدیل به یک منطقه توریستی با بسیاری از بوتیک های کوچک و صدها نقاط مورد علاقه تاریخی و عکاسی شده است. بازدیدنمایندگان علاقه مند به ملاقات ارگ هستند که به عنوانجبل الطارق قاره آمریکا شناخته شده به این دلیل که موقعیت استراتژیک آن مشرف به رودخانه سنت لورنس است. بازدیدنمایندگان همچنین به ملاقات قصر نمادین فرونتناک می فرایند، و از جذابیت خرید سبک اروپایی در Rue Saint Jean لذت خواهند برد.

  1. دریاچه مورین

دریاچه مورین (Moraine Lake) در پارک ملی بنف یکی از پر عکس ترین مکان ها در غرب کانادا است. این دریاچه یخچالی زیبا با رنگ سبزمایل به آبی خود توسط کوه ها در آلبرتا احاطه شده است. این دریاچه در دره ده قله در ارتفاع 1885 متری واقع شده است. جهت Rockpile با گردشگرانی که عکس های بیساری را در انتهای آن می گیرند، محبوب است. در یک زمان این دریاچه آلپاین در روی اسکناس 20 دلاری کانادا نمایان بود، که به این دلیل این محل نام مستعار منظره بیست دلاری را برای خود کسب کرد. دیگر جهتهای پیاده روی چشم اندازهای دیدنی و جذاب از دریاچه را فراهم می آورند. بازدید نمایندگان می توانند یک دید متفاوت از آن را توسط قایقرانی در آن را دریافت نمایند.

منبع: جاده های سبز
انتشار: 13 تیر 1400 بروزرسانی: 13 تیر 1400 گردآورنده: iraniro.ir شناسه مطلب: 1828

به "تور کانادا: 10 جاذبه توریستی برتر در کانادا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور کانادا: 10 جاذبه توریستی برتر در کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید