اجرای طرح ارزیابی و درجه بندی ایمنی ساختمان ها در اصفهان

به گزارش تور ایران، خبرنگاران: مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان گفت: این سازمان در نظر دارد طرح ارزیابی و درجه بندی ایمنی ساختمان را در شهر اصفهان برای درخواست کنندگان پیاده سازی کند.

اجرای طرح ارزیابی و درجه بندی ایمنی ساختمان ها در اصفهان

جهت دریافت خدمات مهندسی ساختمانی با گروه آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای ساخت، بازسازی، معماری، محوطه سازی و خرید مصالح ساختمانی را از ما بخواهید.

بهزاد عظیم زاد در گفت وگو با خبرنگار تور ایران در اصفهان درباره این طرح اظهار کرد: به منظور تشویق سازندگان بنا و بهره برداران به رعایت مسائل ایمنی و جلب توجه خریداران و مستاجرین منازل مسکونی به ایمنی ساختمان مورد نظرشان و انتخاب منازل ایمن، این سازمان در نظر دارد طرح رتبه بندی احرازی بر اساس شاخص های ایمنی را اجرایی کند.

وی افزود: هدف از اجرای این طرح تشویق سازندگان به رعایت مسائل ایمنی در احداث بنا، اطلاع بهره برداران از شرایط ایمنی ساختمان یا واحد، حفظ و نگهداری ایمنی ساختمان و تجهیزات مربوطه، توسعه فرهنگ ایمنی، کاهش آتش سوزی، حوادث و خسارات مترقبه و همچنین خودامدادی ساکنین در مواقع اضطراری است.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان اعلام کرد: در ارزیابی ها، دریافت امتیاز 100-97، درجه کیفی ممتاز، امتیاز 96-89 درجه کیفی یک، امتیاز 88-77 درجه کیفی دو و امتیاز 76-60 درجه کیفی سه محسوب می گردد .

وی با اشاره به ساختمان هایی که کمتر از امتیاز 60 را بدست آورده اند، توضیح داد: این ساختمان ها با توجه به امتیاز پائین کسب شده نمی توانند شناسنامه ایمنی دریافت نمایند لیکن به محض اصلاح هر یک از شاخص ها ارتقاء امتیاز یافته و مجاز به دریافت شناسنامه ایمنی خواهند شد.

عظیم زاد اعلام کرد: اعتبار این رتبه بندی تشویقی و درجه کیفی سه ساله است و در صورت رعایت موازین ایمنی و حفظ شرایط موجود تمدید خواهد شد همچنین بناهایی که شرایط ایمنی آنها بهبود یابد ارتقاء امتیاز م یابند.

وی افزود: این کار از سوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان بصورت رایگان انجام می گیرد ضمن اینکه درخواست اینکار از سوی مالکین و مستاجرین ساختمانها بصورت دلخواه بوده و هیچ اجباری در آن نیست و هدف سازمان از انجام اینکار بالارفتن فرهنگ ایمنی و آشنا کردن بهره برداران بنا ها از شرایط کیفی ساختمان مورد استفاده شان به لحاظ ایمنی است.

منبع: تسنیم
انتشار: 23 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iraniro.ir شناسه مطلب: 1050

به "اجرای طرح ارزیابی و درجه بندی ایمنی ساختمان ها در اصفهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرای طرح ارزیابی و درجه بندی ایمنی ساختمان ها در اصفهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید