مارچلو لیپی: نباید به تیم قدرتمند ایران موقعیت هدیه می کردیم، امیدوار بودم انتها بهتری با چین داشته باشم

به گزارش تور ایران، مارچلو لیپی، سرمربی تیم ملی فوتبال چین از عملکرد تیمش در هفدهمین دوره مسابقات فوتبال جام ملت های آسیا ابراز رضایت کرد و گفت که پایانی خوبی برای خود در این تیم متصور بوده است.

مارچلو لیپی: نباید به تیم قدرتمند ایران موقعیت هدیه می کردیم، امیدوار بودم انتها بهتری با چین داشته باشم

به گزارش خبرنگار اعزامی تور ایران از امارات، مارچلو لیپی پس از شکست 3 بر صفر تیم ملی چین مقابل ایران در نشست خبری این بازی گفت: چین عملکرد خوبی از خود در این دوره جام ملت های آسیا به نمایش گذاشت و موفق شد خود را تا مرحله یک چهارم نهایی رقابت ها برساند. ما بازی های خوبی از خود در این تورنمنت به نمایش گذاشتیم.

وی در ادامه با اشاره به عملکرد تیمش در دیدار مقابل ایران خاطر نشان کرد: ما در این بازی مقابل ایران باختیم، نتیجه ای که خیلی ها انتظارش را داشتند و پیش بینی نموده بودند. به اعتقاد من، ما در جریان این بازی مرتکب اشتباهات فردی شدیم که منجر به باز شدن دروازه مان شد. وقتی مقابل تیمی قدرتمندی همچون ایران بازی می کنید نباید چنین اشتباهاتی داشته باشید و به آنها چنین موقعیت هایی هدیه کنید.

سفر با تور چین را توصیه میکنیم

سرمربی تیم ملی فوتبال چین اضافه نمود: تجربه بالای ایران در این بازی سبب شده است تا آنها نتایج خیلی خوبی بگیرند، مخصوصاً اینکه ما چند اشتباه بسیار تأثیرگذار مقابل آنها داشتیم. ایران تیم خیلی قوی است که نباید مقابل آنها اشتباه داشته باشید، اما این رخ داد و آنها در هر سه گل از اشتباهات ما استفاده کردند.

وی ادامه داد: من باید بگویم این اشتباهات باعث شد تا طرفداران فوتبال چین ناراحت شوند و ما باید بهتر از اینها شویم و کوشش بیشتری کنیم. من امیدوارم راه و روش بهتری را در ادامه پیش بگیریم.

لیپی توضیح داد: به هرحال باز هم تأکید می کنم اشتباه داشتیم و این برای ما بد بود. من از طرفداران خوب چینی هم عذرخواهی می کنم.

سرمربی تیم ملی فوتبال چین در ادامه از تور ایران خواست از او سؤالات کوتاه بپرسند، چون نمی تواند به خوبی توضیحات طولانی بدهد و صدایش گرفته است.

وی در انتها اعلام کرد: مایلم از همه تشکر کنم. این آخرین بازی رسمی بود که من پیش از انتها قراردادم با اتحادیه فوتبال چین روی نیمکت تیم ملی این کشور نشستم. این مایه مباهات من است که سرمربی تیم ملی چین بودم. چین کشور فوق العاده ای است و تمام کوششم را کردم تا تیم ملی این کشور پیشرفت کند. امیدوار بودم که انتها بهتری در این تیم داشته باشم. به هرحال از تمامی طرفداران تشکر می کنم و دیگر نمی توانم بیش از این صحبت کنم.

به گزارش تور ایران، مترجم چینی همه حرف های لیپی را به زبان چینی ترجمه کرد و پس از انتها ترجمه، سرمربی ایتالیایی چشم بادامی ها از جای خود بلند شد و محل برگزاری نشست خبری را ترک کرد تا تور ایران امکان پرسیدن سؤال از او را نداشته باشند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 21 فروردین 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iraniro.ir شناسه مطلب: 173

به "مارچلو لیپی: نباید به تیم قدرتمند ایران موقعیت هدیه می کردیم، امیدوار بودم انتها بهتری با چین داشته باشم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مارچلو لیپی: نباید به تیم قدرتمند ایران موقعیت هدیه می کردیم، امیدوار بودم انتها بهتری با چین داشته باشم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید